Gyertyafénybe öltözik pénteken a székelyudvarhelyi Városi Könyvtár: ismét színes éjszakai programokra várják a mozgókép és könyv szerelmeseit, a Nyitott Könyvek Éjszakáján koncertekkel, előadásokkal versenyekkel és könyvtárlátogatással kecsegtetnek a szervezők.
2014. augusztus 14., 12:012014. augusztus 14., 12:01
Az udvarhelyi városi tékánál 2007 óta rendezik meg a Nyitott Könyvek Éjszakáját, ezúttal pénteken lesz a bagolykodás. A program este 8 órakor P. Buzogány Árpád 50 lóerős pálinka című anekdotagyűjteményének bemutatásával kezdődik az intézmény belső udvarán, majd három szabadtéri koncert következik: fél kilenctől Simó Annamária Gyerekdalok gitárral című előadására várják a kicsiket és nagyokat egyaránt, majd fél tíztől a Grazioso Quartett vonósnégyes koncertezik, fél tizenegytől pedig ismét Simó Annamária lép fel a ’80-as és ’90-es évek slágereivel. Mint az már megszokott, fél tizenkettőtől hajnalig némafilmvetítés lesz az udvaron. Éjféltől hajnalig gyertyafényes könyvtárlátogatás is lesz, mely két részből áll majd.
Az első felvonásban Patakfalvi Ferenc egy 1989-ben készített dokumentumfilmjét tekinthetik meg a látogatók. Az alkotás címe Székelyudvarhely város és lakói, a román nyelvű narrációval ellátott 18 perces film röviden mutatja be a város akkori képét: a cérnagyárat, a román-magyar békés együttélést, oktatási intézményeket, a matricagyárat, a készruhagyárat, az Akarat szövetkezetet, a bútorgyárat, a Küküllő szállodát, a sportéletet, a poliklinikát, a Művelődési Házat, a könyvtárat, valamint a korondi kerámiagyárat. A vetítést követően a látogatók bebarangolhatják a téka termeit, ezalatt idegenvezetőik a könyvtár munkatársai lesznek. A programra előzetesen kell bejelentkezni csütörtökig 9 és 17 óra között a 0266-218 332-es telefonszámon. Az érdeklődők nemcsak a látogatás időpontját, hanem idegenvezetőiket is kiválaszthatják: éjféltől és 1 óra 20 perctől Rendi Éva és Kovács Erzsébet, éjfél után 40 perctől, illetve 2 órától pedig Szabó Károly és Szőcs Endre kalauzolják majd a csoportokat.
Továbbá a szabadtéri programokkal párhuzamosan este nyolctól éjfélig filmvetítés lesz a téka alagsori termében, kvíz- és rejtvényfeladatokkal várják a gyerekeket és felnőtteket az olvasóteremben és a kölcsönzőnél. Mint az már megszokott, a Nyitott Könyvek Éjszakája egyben a megbocsátás éjszakája is: a hónapokkal korábban kikölcsönzött, azóta otthon porosodó köteteket pénteken büntetetlenül lehet visszaszolgáltatni a könyvtárnak.
Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.
A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.
Hagyományteremtő szándékkal szezonnyitó ünnepséget szerveznek vasárnap a homoródkarácsonyfalvi Dungó-feredőnél.
Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, mivel a heves esőzések miatt újból befolyt a víz a föld alatti komplexumba. A helyszínen a tűzoltóság dolgozik a víz kiszivattyúzásán.
Több székelyudvarhelyi utcában is áramszünet lesz szerdán – olvasható a városháza közleményében.
Javítási munkálatok miatt fog szünetelni az áramszolgáltatás kedden reggel kilenc és délután öt óra között több Betfalván lévő háztartásnál – közli a székelykeresztúri polgármesteri hivatal.
Négyszázhetven középiskolás vesz részt a 31. Székelyudvarhelyi Diáknapokon, amelyet május 5. és 11. között tartanak Székelyudvarhelyen. Az idei rendezvény számos újdonsággal, mesevilágot idéző tematikával és sokszínű programmal várja a fiatalokat.
A Black Comedy borzasztóan vicces, ugyanakkor helyenként igencsak elgondolkodtató előadás, amely egy zseniális színházi ötletre épül – hangzott el a Tomcsa Sándor Színházban tartott sajtótájékoztatón.
Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.
A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.
szóljon hozzá!