
Fotó: Internet
Nagyjából egy héten belül befejeződik Hargita megyében a „bankkártyás betegnyugdíjasok” ellenőrzésének első fázisa, vagyis az, amikor otthonukban keresik fel őket a megyei nyugdíjpénztár ellenőrei, esetleg az önkormányzat vagy a rendőrség képviselője. Az ellenőrzés célja elsősorban az, hogy kiszűrjék a külföldön dolgozó betegnyugdíjasokat.
2010. szeptember 19., 15:402010. szeptember 19., 15:40
2010. szeptember 19., 16:322010. szeptember 19., 16:32
Fotó: Internet
Azokat a betegnyugdíjasokat, akik a járulékot bankkártyára kapják, először otthonukban keresik fel az ellenőrök, amennyiben nem tartózkodnak lakhelyükön és a szomszédok sem tudnak róluk semmit, felszólítást kapnak, hogy jelentkezzenek a nyugdíjpénztárnál ügyük tisztázása érdekében. Nyugdíjukat abban az esetben függesztik fel, ha két alkalommal sem tesznek eleget a 30 napos felszólításnak, illetve akkor, ha időközben annyira javult egészségi állapotuk, hogy már nem jogosultak a nyugdíjra.
Mostanáig mindössze egy ilyen eset fordult elő Hargita megyében – tájékoztatott Boros Ágnes Anna, a Hargita Megyei Nyugdíjpénztár nyugdíjakért felelős aligazgatója. Ugyanakkor azt is megtudtuk tőle, hogy több száz Hargita megyei bankkártyás betegnyugdíjas kapott felszólítást, hogy jelentkezzen az orvosi bizottságnál, őket ugyanis nem találták otthon az ellenőrök. Az ellenőrzés első fázisa ugyan véget ér egy héten belül, de ezt követően is sokan fennakadhatnak még a rostán, hiszen a kétszer harminc napos felszólítások határideje csak novemberben jár le. „Elég sok személy volt, akit nem találtunk otthon, az ő behívásuk még folyamatban van” – mondja az aligazgató, hozzáfűzve, hogy körülbelül háromszáz betegnyugdíjasról van szó.
Hargita megyében összesen 2229 betegnyugdíjas van, aki folyószámlára kapja a juttatást.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.