
Fotó: P. Dávid Tünde
Kiosztásra kerültek az Orbán Balázs Gimnázium Hírnevéért Díjak és Nagydíjak, az idei tantárgyversenyek megyei és országos szakaszán elért eredmények elismeréseként.
2010. április 28., 00:572010. április 28., 00:57
2010. április 28., 10:352010. április 28., 10:35
Fotó: P. Dávid Tünde
A székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium iskolahete keretében április 26-án nyílt ünnepi szülői bizottsági ülést tartottak a diákok eredményeinek értékelésére. Bardocz Anna-Mária szülőbizottsági elnök és Szabó Miklós igazgató köszöntő szavai után Ferencz S. Alpár főtanfelügyelő üzenetét olvasta fel Fodor Sándor tanfelügyelő, majd a jeleskedő diákok és felkészítő tanáraik kitüntetésére került sor. Az idei tanévben 12 tantárgyversenyről tértek haza OBG-s diákok helyezést vagy dicséretet tanúsító oklevéllel, öten két tantárgyból is. Az eredmények méltó elismerésére az iskola két díjat hozott létre az Orbán Balázs Alapítvány segítségével: az Orbán Balázs Gimnázium Hírnevéért Díjat és az Orbán Balázs Gimnázium Hírnevéért Nagydíjat, mindkettőt Arany, Ezüst, Bronz fokozatokban. Szabó Miklós igazgató és Gergely György aligazgató 22 diáknak összesen 38, 14 pedagógusnak összesen 36 díjat adott át az ünnepi ülésen, amely tíz – nemzetközi versmondó verseny döntőjébe jutott – OBG-s szavaló gálaműsorával zárult.
Orbán Balázs Gimnázium Hírnevéért Nagydíj
Arany fokozat (országos I. helyezésért)
Dobos Annamária – magyar (képünkön)
Ezüst fokozat (az országos V. és IX. helyért)
Hevele István – informatika (képünkön)
Bronz fokozat (országos tantárgyversenyen való részvételért):
Köblös Andrea-Orsolya, Fazakas Ágota, Szabó Adél, Dobos Annamária (magyar)
Pável Szabolcs (fizika)
Hegedüs Annabella (logika)
Demeter-Török Bálint (német)
Gothárd-Kis Delinke (pszichológia)
Hevele István (informatika)
Orbán Balázs Gimnázium Hírnevéért Díj
Arany fokozat (megyei szakaszon elért I. helyezésért):
Dobos Annamária (magyar)
Hegedüs Annabella (logika)
Gothárd-Kis Delinke (pszichológia)
Hevele István (informatika, matematika)
Ezüst fokozat (megyei szakaszon elért II. helyezésért):
Köblös Andrea-Orsolya, Szabó Adél (magyar)
Pável Szabolcs (fizika)
Demeter-Török Bálint (német)
Csáka István (földrajz)
Bronz fokozat (megyei szakaszon elért III. helyezésért vagy dicséretért):
Palkó Botond (matematika, technológia)
Dénes Tamás (technológia)
Bálint Mihály, Fazakas Ágota, Varró Ágota-Orsolya, Larcher Barbara (magyar)
Jakabfi Norbert (kémia)
Hári Nóra, Mihálydeák Krisztina (logika)
Dobos Annamária (angol)
Pável Szabolcs (informatika)
Bán Hermina-Erzsébet (német)
Hevele Balázs (matematika)
Kántor Izolda (biológia)
Gothárd-Kis Delinke, Székely Barna (földrajz)
Díjazott pedagógusok:
Bartha Rodica (2), Constantinescu Ágnes, Illyés Ferenc (2), Illyés Izabella (9), Király Emőke (3), Larcher Mária, László Laura (4), Moldován Gergely (3), Nemes Enikő, Sánduly Cecilia (2), Sebestyén József (2), Simó Margit (3), Szatmári Ilona, Zsigmond Viola (2)
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.