
Fotó: Pál Árpád
A beszakadt esővíz-elvezető csatorna javítási munkálataival járó koszra és a kellemetlen iszapszagra panaszkodnak Székelyudvarhelyen a Kisköved utca lakói. A vízszolgáltató vállalat vezetője szerint a helyreállítás még jó ideig eltarthat.
2016. június 19., 14:342016. június 19., 14:34
„Honnan jön ez a bűz?” – nagyon gyakran ezzel a kérdéssel tértek be a vásárlók a héten a Bethlen-negyedi Kisköved utca egyik élelmiszerboltjába – panaszolta lapunknak Kelemen Judit, az üzlet vezetője. Elmondása szerint még az utca elején lakók is a kellemetlen szagra panaszkodtak, pedig távolabb laknak a vízszolgáltató által pár napja megkezdett javítási munkálatok helyszínétől.
A kisgyerekes anyukák azért méltatlankodtak, hogy a bolt melletti kis parkolóban felgyűlt iszapot nem tudják kikerülni, és emiatt a babakocsik kereke vagy a gyerekek cipője megtelik a kellemetlen szagú lerakódással.
„Az esővízhálózat beszakadt, elkezdtük eltávolítani a sérült szakaszt, azonban egyelőre nem találtunk ép részt, ezért addig kell nagyítanunk a munkagödröt, ameddig megtaláljuk, ellenkező esetben bármikor előfordulhat, hogy a gödör betakarása után kezdhetünk mindent elölről” – nyilatkozta Bálint Major Áron, az Aqua Nova Hargita vízszolgáltató vezetője. A felgyűlt esővizet kiszivattyúzták, a kavicsot és a több éves bűzlő iszapot kocsikra lapátolták: valószínűleg ez utóbbiról folyt le és gyűlt össze az iszapos lé az úton, valamint az élelmiszerbolt melletti parkolóban. Hozzátette, a kiszivattyúzott vizet, ha csak egy mód van rá, nem engedik az úttestre, hanem a legközelebbi szennyvízaknába ürítik. Pénteken a helyszínen dolgozó munkások és a vállalat vezetője is azt ígérték, hogy a hét végére lemossák az úttestet. Szombaton azonban nem volt még tiszta az említett útszakasz, igaz, az erős napsütés az iszap jó részét kiszárította, így csökkent a bűz is.
A helyszín még jó ideig le lesz zárva a gépkocsiforgalom elől, hiszen Bálint legderűlátóbb becslése szerint is legalább két hét, mire az egy méter átmérőjű csövet a gyártó leszállítja, és a vízszolgáltató vállalat munkásainak sikerül a helyére tenniük. Bizakodik benne, hogy nem lesz több eső, mivel ez nem csak azzal járna, hogy a két és fél méter mély munkagödör megtelik vízzel, hanem a széleken a föld is könnyen beomolhat. Reméli, hogy a lakók türelemmel és megértéssel lesznek a kissé hosszúra nyúló, de szükséges beavatkozásért – fűzte hozzá.
Vízelvételre és nyomásingadozásra figyelmeztet a polgármesteri hivatal kedden Székelyudvarhely több utcájában, mivel üzembe helyezik a Bethlen Gábor utcai új ivóvízhálózatot.
A Korond-patak megfékezése és az esetleges árvizek megelőzése érdekében átfogó tervet dolgozott ki a vízügyi igazgatóság, amelynek része egy tizenkét méteres gát megépítése is.
Művészettel, személyes történetekkel és szakmai útmutatással járja körül a nők elleni erőszak témáját a Piros. Produkció különleges estje Székelyudvarhelyen, amelynek célja: kimondani, felismerni és segítséget nyújtani.
Megsérült egy 82 éves ember hétfőn Székelyudvarhelyen, amikor egy sofőr nem adott neki elsőbbséget a kijelölt gyalogátkelőn és elgázolta az időst.
Drogprevenciós előadásokat szervez kilencedikes diákoknak és szüleiknek a székelyudvarhelyi Rotary Club november 24–25-én, hogy őszintén beszéljenek a szerhasználatról, a döntésekről és a megelőzésről.
Cipősdoboz- és tartós élelmiszergyűjtő akció indul Székelyudvarhelyen, amely idén még több rászoruló gyermeket, családot, kórházi osztályt és kisnyugdíjast szeretne támogatni a karácsonyi időszakban.
Gázspray-jel és elektromos sokkolóval hatolt be egy szentegyházi lakos otthonába három fiatal férfi, ahol a háztulajdonost bántalmazták, majd elvették tőle a telefonját és 800 lejt. A gyanúsítottak előzetes letartoztatásba kerültek.
A kormánytámogatás folyósításának elmaradása nehezíti a tervezett út- és utcafelújításokat Agyagfalván. A korszerűsítés a Sala utcában kezdődött, és bár a munkálatot le kellett állítani, az utat sikerült járhatóvá tenni a tél beállta előtt.
Szentegyháza nyerte meg a Virágos Magyarország verseny idei kiadásán Az év határon túli települése kitüntető címet.
„Nekünk egymásra kell vigyázni, azért is fontos, hogy az aktuális kihívásokra közösen adjuk meg a választ” – fogalmazott Szili Katalin azon a székelyudvarhelyi konferencián, ahol a Kárpát-medencei magyarság helyzetéről beszélgetnek a szakemberek.
szóljon hozzá!