
Fotó: Barabás Ákos
Ellenőrzés-sorozatot indít jövő héten a székelyudvarhelyi rendőrkapitányság azokon a városi helyszíneken, ahol a gépkocsivezetők gyakran megszegik a közlekedési szabályokat – hívta fel figyelmünket Constantin Agache, a közlekedésrendészeti osztály parancsnoka.
2016. június 09., 18:582016. június 09., 18:58
2016. június 09., 19:002016. június 09., 19:00
A rendőrség megelőző jellegű ellenőrzéseket fog végezni, így büntetéseket nem, csak figyelmeztetéseket adnak a szabálytalankodóknak. „Több ilyen akciót is tervezünk, mindenkinek jobb, ha a szabályokat önként betartják, minthogy borsos büntetéseket rójunk ki” – fogalmazott Agache. Elmondta, ha így sem szűnnek meg a kihágások, akkor a büntetések ideje is eljön.
Mint már közöltük, Udvarhelyen az úttestre festett jelzések figyelmen kívül hagyása a leggyakoribb kihágás, de gyakran a jelzőtáblákat sem veszik figyelembe az autóvezetők. Az egyik ilyen helyszín a Lidl parkolójának a bejárata, ahol a betérés és az onnan való kihajtás szabályai egy éve változtak: azóta csak jobbra lehet fordulni a parkoló elhagyásakor. Ha valaki a városközpont irányába akar menni autóval, a Kaufland előtti körforgalomban kell megfordulnia. Hasonlóképpen a Gyepes bejáratból is tilos balra fordulni, itt is csak a körforgalomban fordulhat meg az autóvezető. Bár mindkét helyen jól látható a kötelező irány jelzése, a közlekedésrendészet parancsnoka szerint sokan nem veszik figyelembe.
További gyakori közlekedési probléma Udvarhely néhány utcájában a megfelelő sávra történő besorolás. A Vár utca, a Városháza tér és a Tamási Áron utca találkozásánál sokan egyszerűen értelmetlennek tartják a helyes besorolást: a Vár utca végén a bal sávról a Kossuth Lajos utca irányába vezető jobb sávra fordulnak. Puszta szerencse, hogy eddig még nem történt baleset – véli Agache. Ehhez hasonlóan a Kőkereszt tér végén, a bíróság közelében is gyakori a bal oldali sávról történő szabálytalan sávváltás, noha ott le kellene térni a Tompa László utcába. Többek között ezeken a helyszíneken tervez ellenőrzéseket a rendőrség közlekedésrendészeti osztálya.
Megkezdik a héten az épületrész bontását a 2023 decemberében részben összeomlott székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál – adta hírül hétfőn este Szakács-Paál István polgármester.
Két ember megsérült, miután négy autó ütközött hétfő délután a Bethlenfalvi úton, a kadicsfalvi eltérőnél – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Megtalálták a Szentegyházi Polgármesteri Hivatal szombaton délután eltűnt munkatársát. A férfi életét vesztette.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Korlátozni kívánja a városban működő játéktermek számát Székelyudvarhely önkormányzata, a döntés meghozatala előtt nyilvános vita keretében kérik ki a közösség véleményét.
Egyre kisebb az esély arra, hogy a már megnyert pályázat részeként közösen vásárolhasson buszokat Fenyéd és Székelyudvarhely. A városvezetés vészforgatókönyveket állított össze a beruházás megmentéséért.
Három utca és két jelentős középület modernizálási terveit hagyták jóvá a székelyudvarhelyi tanácsosok a februári ülésükön, csütörtökön. Mindemellett a helyi adók esetleges csökkentéséről is szó esett.
Áramszünet lesz Farkaslaka számos háztartásában február 27-én, pénteken 9 és 17 óra között.
Forgalmi átszervezések előtt áll a szombatfalvi városrész. A Lejtő utca egy részének egyirányúsítása, a teherforgalom irányának pontosítása és a jelzőlámpák visszaállítása mellett a városközpont jövőbeni, „shared space” alapú átalakítása is szóba került.
Lángok csaptak fel egy melléképületben Székelyudvarhelyen szerda késő este.
szóljon hozzá!