Fotó: Thomas Campean
Kevesen, de használják még az utcai telefonokat Székelyudvarhelyen. Mint Tikosi Lászlótól, a polgármesteri hivatal műszaki igazgatójától megtudtuk, a városban kilenc működő utcai készülék található, ám ezek ügyében a hivatalnak már nincs érvényes karbantartási szerződése az üzemeltető Romtelecom Rt.-vel.
2013. július 31., 19:442013. július 31., 19:44
2013. július 31., 19:522013. július 31., 19:52
A nyilvántartás szerint kilenc mőködőképes utcai telefon található Székelyudvarhelyen, többek közt a Győzelem utcában, az Emlékezés Parkjánál, valamint az Urbana Rt. épülete közelében. A műszaki igazgató tájékoztatása szerint a hivatal felkérte a telefonszolgáltatót a megrongált vagy használaton kívül helyezett fülkék elszállítására, ami jelenleg is folyamatban van. Mint kiderült, a Romtelecom tartja számon és szereli le a működésképtelen utcai készülékeket, ám ameddig forgalmat észlel egy-egy telefonnál, üzemelteti is azt.
Az utcai telefonok tehát még nem szűnnek meg működni, mert bár a Kossuth utcai postahivatal már nem árusít a készülékek használatához szükséges telefonkártyákat, azok a Bethlen-negyedi kirendeltségen és újságárusoknál tíz lejért még beszerezhetők. Az értékesítők tájékoztatása szerint az udvarhelyiek nagyon ritkán vásárolnak ilyen kártyát, hiszen lassan mindenkinek van mobil- vagy vezetékes telefonja. Két-három éve még sokkal nagyobb igény volt rájuk, de most csak az vásárol ilyesmit, akinek sürgősen kell beszélnie, és nincs mobilja – tudtuk meg az újságosnál. Az üzletvezető kifejtette, a vevők általában elégedetlenek a telefonfülkék állapotával, ugyanis legtöbbjük erősen megrongálódott és szemetes. Beszélgetésünkkor nem volt kártyájuk raktáron, elmondásuk szerint éppen előző nap fogyott el.
A Kossuth utcai postahivatalban már régóta nem kapható telefonkártya – mondták el a hivatal dolgozói. A Győzelem utcai kirendeltségen még lehet vásárolni, azonban ott is elég ritkán keresik az emberek. Mint a Bethlen-negyedi postahivatalban megtudtuk, a kártyák már csak augusztus végéig használhatók.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
szóljon hozzá!