
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház egyik irodaépületében, szerdán kora reggel – tájékoztat az egészségügyi intézmény vezetősége. Az előzetes vizsgálatok szerint a fűtőberendezés valószínű rövidzárlat miatt kapott lángra.
2022. március 31., 14:272022. március 31., 14:27
Amint észlelték a tüzet, azonnal értesítették a tűzoltókat, addig is a kórházi alkalmazottak a rendelkezésükre álló tűzoltó-felszereléssel elkezdték az oltást, hogy megakadályozzák a tűz terjedését. Végül helyszínre érkező tűzoltók oltották el a lángokat, a teljes beavatkozás mintegy 30 percet tartott.
A kórház vezetősége arról tájékoztatott, hogy csak anyagi kár keletkezett, nem sérült meg senki, az egészségügyi ellátásban nem történt semmilyen fennakadás.
Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy nagy hangsúlyt fektetnek az alkalmazottak tűzvédelmi képzésére. Az első tűzvédelmi gyakorlatot 2011-ben szervezték, és azóta rendszeresen tartanak ilyen felkészítőket.
A Kovászna megyei tűzoltóság közleménye szerint a kórházban történt beavatkozás mellett az elmúlt 24 órában több bevetésen is részt vettek. Szerdán délután Árapatakon ütött ki erdőtűz, amit közel 5 óra alatt sikerült eloltani, a nehezen megközelíthető terepen 15 hektár száraz növényzet égett el. Este a Brassó megyei Bodfaluba küldtek csapatot, mert több tűzgócpont volt az erősdi erdőkben, mintegy 20 hektáron zajlott az oltás több mint 3 óra alatt. Az éjszaka folyamán a dobollópataki iskola faraktára gyúlt meg, 90 százalékban le is égett, a tűzoltók szándékos gyújtogatásra gyanakodnak. Ezután érkezett a riasztás a kórházból, ahol fennállt a veszély, hogy a lángok átterjednek a teljes épületre és a szomszédos melléképületre, ám ezt sikerült megakadályozni. A bevetés 30 percet tartott, csak anyagi kár keletkezett, a tüzet valószínűsíthetően rövidzárlat okozta.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!