
Fotó: Kristó Róbert
A csíkszeredai városháza elé szervez tüntetést péntek délután három órára a Harvíz Rt. szakszervezete.
2010. október 21., 15:512010. október 21., 15:51
2010. október 21., 17:262010. október 21., 17:26
Fotó: Kristó Róbert
A hétfő óta japánsztrájkba kezdett szakszervezeti tagok Geréd V. Zoltán (fotó) szakszervezeti elnök elmondása szerint azért vonulnak az utcára, mert a héten nem sikerült érdemben tárgyalni a munkások követeléséről a Harvíz Rt. vezetőségével.
A regionális vízszolgáltató alkalmazottainak elégedetlenségét a szeptember elsejétől – a vállalat vezetősége szerint ideiglenesen – megvont ételjegyek váltották ki, ezt követelik vissza. Az egy órás megmozdulásra az engedélyeket megkapták, és megközelítőleg 50 személyre számítanak, elsősorban szakszervezeti tagokra, illetve mindazokra, akik érintettek az ügyben.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.