
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) diszpécserei kedd este 9 és szerda reggel 10 óra között 2256 hívást fogadtak az 112-es segélyhívó számon, miután az ország déli részének öt megyéjében és a fővárosban vörös jelzésű viharriasztás van érvényben.
2025. október 08., 17:582025. október 08., 17:58
A STS szerdai közleménye szerint jelentősen megnőtt a segélykérő hívások száma Bukarestben, valamint Ilfov, Călărași, Konstanca és Ialomița megyében – ismerteti az Agerpres.
A Bukarest-Ilfov diszpécserközpontba például a vizsgált időszakban 1505 hívás érkezett, ezek közül több mint 200 szerda reggel 8 és 9 óra között. Konstanca megyében 354, Giurgiu megyében 166 hívást regisztráltak 13 óra alatt.
A segélykérések zömének megoldása az ISU-SMURD személyzetének hatáskörébe tartozott, és
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd este vörös viharriasztást adott ki Konstanca, Călărași, Ialomița, Giurgiu és Ilfov megyére, valamint Bukarestre.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
szóljon hozzá!