Fotó: Haáz Vince
Hosszas dudálással fejezték ki nemtetszésüket csütörtökön délután a marosvásárhelyi mentőautókon ügyletet teljesítő egészségügyi szakemberek. Ezzel akarták mindenki tudtára adni, hogy nem ritka, hogy öt órát is kell várakozzanak egy-egy koronavírus-gyanús vagy már bizonyítottan fertőzött pácienssel az autójukban, amíg azokat beveszik a kórházba.
2020. április 09., 21:212020. április 09., 21:21
2020. április 10., 10:572020. április 10., 10:57
Ők azok ugyanis, akik a koronavírus-gyanús személyeket otthonaikból a kórházba szállítják, de szintén ők azok, akik a pozitív teszttel rendelkezőket egyik kórházból a másikba költöztetik. A mentősök szerint
Marosvásárhelyen egyelőre minden koronavírussal fertőzött vagy gyanús személyt a Maros Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó különböző klinikákon fogadják. A gyanús személyek nagy többsége, jelenleg 77 a fertőző betegségek 1-es vagy 2-es számú klinikán van, itt, amíg a teszteredményük nem jön vissza csak egyedül lehetnek egy kórteremben. Amikor már bebizonyosodik, hogy fertőzött, akkor annak függvényében, hogy milyen állapotban van és van-e társult betegsége elszállíthatják a megyei kórház erre a célra kialakított klinikáira.
A mentősök tiltakozása kapcsán a Maros Megyei Kórház újonnan, a szükségállapot idejére kinevezett igazgatója Porav-Hodade Daniel az Agerpresnek elismerte, hogy nagyon hosszas a betegek átvétele, hiszen sok előírást kell betartani és papírt kitölteni. „Még bele kell jöjjünk a ritmusba, meg kell szokjuk ezt az új helyzetet.
– fejtette ki.
A kinevezett igazgató szerint nem valószínű, hogy ez a probléma idővel meg fog oldódni, inkább arra számít, hogy a betegek számának gyors növekedése miatt újabb fennakadások lesznek.
Maros megyében jelenleg 146 fertőzött személyt tartanak nyilván, ez a szám minden nap több tízzel emelkedik.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
3 hozzászólás