Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Gyermekeink biztonságáért és jövőjéért címmel szerveztek kerekasztal-beszélgetést a teljes szülői közösség számára a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnáziumban kedden délután, amelyen a gyermekvédelemmel és erőszak-megelőzéssel foglalkozó helyi intézmények képviselői is részt vettek. Egy betervezett sorozat első alkalma volt ez.
2024. április 10., 13:392024. április 10., 13:39
Olyan Maros megyei intézmények képviselői jöttek el a Bolyai Farkas Gimnáziumban tartott kerekasztal-beszélgetésre, amelyeknek valamilyen szempontból közük van a gyermekvédelemhez és erőszak-megelőzéshez. Többek között jelen voltak a Maros Megyei Gyermekvédelmi Igazgatóság, a Maros Megyei Neveléslélektani Központ, a tanfelügyelőség, a Mentsétek meg a Gyermekeket szervezet, a helyi rendőrség és csendőrség, az Emberkereskedelem Elleni Országos Ügynökség, de az országos drogellenes ügynökség helyi képviselői is.
Miután az intézmények bemutatták szolgáltatásaikat, szó volt a gyermekeket érintő kockázati helyzetek azonosításáról, a veszélyeztető tényezőkről a függőségek kialakulásában, az erőszak-megelőzésről, a gyermek és a család érzelmi támogatásáról, de a szülőkben felmerült kérdésekre is válaszoltak a szakemberek.
Mintegy negyven szülő volt jelen a beszélgetésen, és többek között olyan kérdések foglalkoztatták őket, hogy mit lehet tenni a cyberbullying, vagyis az internetes zaklatások ellen. A szakemberek kifejtették,
De szó volt arról is, hogy mi a teendő akkor, ha egy gyereket tudatmódosító szerek hatása alatti állapotban látnak, kit kell ilyenkor értesíteni, vagy kihez forduljon az a gyerek, akit elkergetnek vagy elmegy otthonról – számolt be az esemény néhány pontjáról a Székelyhonnak Hajdú Zoltán iskolaigazgató.
– mondta el az intézmény vezetője. Ezt egy folytatásos rendezvénynek szánják, és megpróbálják személyre szabni a beszélgetéseket, hiszen nem ugyanazok a gondok a Bolyaiban, mint amelyek máshol vannak, ide felvételivel kerül be a legtöbb gyerek. Ám vannak más gondok itt, amelyek erre az iskolára jellemzők: például mivel itt az internethez, informatikához jól értenek a diákok, őket ilyen téren nehezebb kezelni – tette hozzá Hajdú Zoltán.
A deficitcsökkentő intézkedések részeként augusztus elsejétől megnövelné az áruforgalmi adót a kormány, és ezzel párhuzamosan áttérne a kétkulcsos áfára az ország. De mit hoz ez a gyakorlatban, mekkora lesz a drágulás jövő hónaptól?
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Az alkotmánybíróság ügyvivő elnöke csütörtökön pontosítani kívánta, hogy a mandátuma végéhez közeledő három alkotmánybíró egyike sem kért vagy kapott semmilyen juttatást.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat a Maros megyei Libánfalva térségében, ahol egy személygépkocsi lesodródott az úttestről. A balesetben egy személy megsérült.
szóljon hozzá!