
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Gyermekeink biztonságáért és jövőjéért címmel szerveztek kerekasztal-beszélgetést a teljes szülői közösség számára a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnáziumban kedden délután, amelyen a gyermekvédelemmel és erőszak-megelőzéssel foglalkozó helyi intézmények képviselői is részt vettek. Egy betervezett sorozat első alkalma volt ez.
2024. április 10., 13:392024. április 10., 13:39
Olyan Maros megyei intézmények képviselői jöttek el a Bolyai Farkas Gimnáziumban tartott kerekasztal-beszélgetésre, amelyeknek valamilyen szempontból közük van a gyermekvédelemhez és erőszak-megelőzéshez. Többek között jelen voltak a Maros Megyei Gyermekvédelmi Igazgatóság, a Maros Megyei Neveléslélektani Központ, a tanfelügyelőség, a Mentsétek meg a Gyermekeket szervezet, a helyi rendőrség és csendőrség, az Emberkereskedelem Elleni Országos Ügynökség, de az országos drogellenes ügynökség helyi képviselői is.
Miután az intézmények bemutatták szolgáltatásaikat, szó volt a gyermekeket érintő kockázati helyzetek azonosításáról, a veszélyeztető tényezőkről a függőségek kialakulásában, az erőszak-megelőzésről, a gyermek és a család érzelmi támogatásáról, de a szülőkben felmerült kérdésekre is válaszoltak a szakemberek.
Mintegy negyven szülő volt jelen a beszélgetésen, és többek között olyan kérdések foglalkoztatták őket, hogy mit lehet tenni a cyberbullying, vagyis az internetes zaklatások ellen. A szakemberek kifejtették,
De szó volt arról is, hogy mi a teendő akkor, ha egy gyereket tudatmódosító szerek hatása alatti állapotban látnak, kit kell ilyenkor értesíteni, vagy kihez forduljon az a gyerek, akit elkergetnek vagy elmegy otthonról – számolt be az esemény néhány pontjáról a Székelyhonnak Hajdú Zoltán iskolaigazgató.
– mondta el az intézmény vezetője. Ezt egy folytatásos rendezvénynek szánják, és megpróbálják személyre szabni a beszélgetéseket, hiszen nem ugyanazok a gondok a Bolyaiban, mint amelyek máshol vannak, ide felvételivel kerül be a legtöbb gyerek. Ám vannak más gondok itt, amelyek erre az iskolára jellemzők: például mivel itt az internethez, informatikához jól értenek a diákok, őket ilyen téren nehezebb kezelni – tette hozzá Hajdú Zoltán.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
szóljon hozzá!