
Szőcs Levente igazgatói megbízatása 120 napra szól
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum volt igazgatója, a nemrég polgármesternek megválasztott Csergő Tibor András, Szőcs Levente néprajzkutatót bízta meg ideiglenes jelleggel az intézmény vezetésével.
2020. november 10., 15:372020. november 10., 15:37
Szőcs Levente meghatározott időre szóló megbízatása keddtől kezdődik, és 120 napig érvényes, a hatályos törvényeknek megfelelően. Ez idő alatt ki kell majd írni a versenyvizsgát a menedzseri tisztség betöltésére. Csergő közölte, Szőcs Leventével 2004 óta dolgozott együtt a múzeumnál, jól ismerik tehát egymást, és
Szőcs Levente elmondta, nem tartja magát vezető, menedzser alkatnak, a jelen helyzet számára is új,
Még nem tudja mi lesz négy hónap múlva, de egyelőre nem gondolkodott azon, hogy megpályázza-e majd a hosszú távra is a tisztséget az ideiglenes mandátuma lejárta után – válaszolta az ezt firtató újságírói kérdésre.
Az új polgármester tájékoztatást adott az intézménynél zajló felújítás helyzetéről is. A munkálatok késnek, a kivitelező már kért és kapott egy két hónapos haladékot, és most újabb haladékot kér. A polgármester kijelentette, ő nem partner az ilyen késésekben, és arra számít, hogy rövid idő alatt befejeződik a munkálat, hacsak valami nagy, objektív akadály nem jelentkezne – tette hozzá.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
2 hozzászólás