Több mint két évtized után még mindig képes újat mutatni a Székelyudvarhelyi Kamarazene Fesztivál. A november 10–17. között immár 22. alkalommal megrendezett klasszikus zenei attrakció idei hangulatába Bihari Lóránt, az esemény ötletgazdája és főszervezője engedett betekintést. Az interjúban többek között szó esett a változásokról, a minőségi zenéről és a közönség visszajelzéseiről is.
2024. november 18., 19:412024. november 18., 19:41
2024. november 19., 11:442024. november 19., 11:44
A hegyimentő-szolgálatot riasztotta vasárnap egy túrázó, miután egy bajba jutott medvebocsot látott a Brassópojánán. A kölyök feje beszorult egy fémvödörbe.
              Összesen 78 helyszínen tart házkutatást hétfőn a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
              Hatósági fellépést vár a bukaresti Elie Wiesel Holokausztkutató Intézet, miután a fasiszta legionárius mozgalom ismert költőjének versét énekelték el a múlt héten átadott román Nemzeti Székesegyházban.
              Öt hónapja történt a parajdi bányakatasztrófa, amit példátlan környezeti krízis követett. Azonban mindmáig nem tudni pontosan, mekkora pusztítást végzett a sószennyezés a Kis-Küküllőben, és hogy helyreállhat-e korábbi állapotába a folyó élővilága.
              Segítséget kért a román hatóságoktól két ukrán állampolgár, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak be Romániába – számolt be vasárnap a Máramaros megyei Salvamont igazgatója.
              Enyhén nőtt a munkanélküliség Székelyföldön az elmúlt hónapban, noha a három megye közül kettőben csökkent az állástalanok száma. Két megye ugyanakkor – jó és rossz értelemben véve – az országos élmezőnybe került a munkanélküliségi adataival.
              A választópolgárok több mint egyharmada a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha jövő vasárnap tartanák a parlamenti választásokat, és közel 50 százalék támogatná az államfő tisztségből való felfüggesztését egy felmérés szerint.
              Több mint 700 járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában, 240-nek gyorshajtás, 100-nak pedig ittasvezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
              Rangos elismerést nyert el Szaniszló Attila erdélyi származású magyar zongoraművész Marokkóban, szombaton.
              Igényelhetik a fűtéstámogatást és az energiapótlékot a rászorulók – közölte szombaton az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
              
szóljon hozzá!