
Különös vendégek Marosvásárhelyen. Időjárásfüggő a jelenlétük
Fotó: Haáz Vince
Az ország nagy részében január 28-ra enyhén felmelegszik az idő, havas eső és havazás a következő két hét szinte minden napján lehetséges – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat január 24. és február 6. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2022. január 24., 20:282022. január 24., 20:28
2022. január 24., 20:292022. január 24., 20:29
A hétfőn közzétett kéthetes prognózis szerint Erdélyben szerdáig rendkívül hideg lesz az idő, a hőmérséklet nappali csúcsértékének átlaga mínusz 5 és mínusz 1 Celsius-fok között,
Ezután péntekig öt fokkal emelkedik a térségben a nappali hőmérsékleti csúcsértékek és öt-hat fokkal az éjszakai minimumok átlaga.
Ezt követően február 6-ig a nappali csúcsértékek átlaga 0 és 4 fok, a minimumoké mínusz 9 és mínusz 2 fok között alakul. Csapadékhullás a térségben naponta várható, elsősorban havas eső és havazás formájában.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
szóljon hozzá!