
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Fokozott ellenőrzésre számíthatnak a személyszállító és a 3,5 tonnánál nagyobb teherszállító járművek október 20-ig. Az Európai Unió valamennyi tagállamában megszervezett közúti ellenőrzési akció Székelyföldre is kiterjed, Maros és Hargita megye főbb útszakaszait is érinti – tájékoztatott a Maros megyei rendőrség közlekedés-rendészeti osztálya.
2019. október 16., 14:552019. október 16., 14:55
A rendőrök főként a forgalmi szabályok és sebességhatárok betartását, a járművek műszaki állapotát és a sofőrök iratait ellenőrzik, de figyelnek a biztonsági övek használatára, illetve a pihenőidő betartására is.
A kilenc személyesnél nagyobb autóbuszok, valamint a teherautók esetében külön figyelnek járművek közötti szabályos távolságok betartására, a hivatásos járművezetők elővigyázatosságára, arra, hogy
Az átfogó ellenőrzés célja a közúti balesetek megelőzése. Amint az a statisztikai adatokból kiderül, a legtöbb autóbalesetet a figyelmetlenség, a szabályok mellőzése, az elővigyázatlanság okozza.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!