Fotó: Pinti Attila
Tizenötödik alkalommal kerül sor a Brassói Magyar Napokra szeptember közepén. A rendezvénysorozat a hagyományok, a kultúra és a modern zene jegyében kínál változatos programot.
2025. szeptember 15., 11:552025. szeptember 15., 11:55
Kézműves vásár, túrák, gasztronómiai élmények várják a Brassói Magyar Napok látogatóit, akik ugyanakkor élőben találkozhatnak a magyar rock és pop ikonjaival a Tanácstér nagyszínpadán:
a rendezvény 15-ik kiadásán.
A szeptember 12 – 21. között sorra kerülő rendezvénysorozat belvárosi helyszíneken, a Tanácstéren, a Drámai Színházban, az Áprily-udvarban, valamint a Reménység Házában, illetve a Brassó II Újvárosi Református Egyházközség gyülekezeti termében várja a látogatókat.
A látogatók részt vehetnek kézműves vásáron, borkóstolón, túrázhatnak a Cenkre, részt vehetnek megemlékezésen az Árpád-szobor helyén, megismerkedhetnek a magyarság eredettörténetével, valamint történelmi játékokat és előadásokat is megtekinthetnek.
Az Áprily-udvarban ifjúsági programok várják az érdeklődőket, a Reménység Házában pedig kulturális előadások és filmvetítések lesznek. A hagyományos ízeket bográcsozás, a közösségi élményeket pedig néptánc- és népzene programok garantálják.
A 15. Brassói Magyar Napok részletes programja elérhető az esemény közösségi oldalán.
Sorin Lucaci, az Országos Vízügyi Igazgatóság vezetőjének pénteki menesztése után a hétvégén kiengedte a gőzt Diana Buzoianu USR-s környezetvédelmi miniszter, aki a bukaresti Comic Con-ról posztolt.
Idén június 2-tól szeptember 11-éig 21 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, 20 megerősített és egy valószínűsíthető esetet jegyeztek – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Bekérették a külügyminisztériumba szombaton a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen szeptember 13-án indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
A hajnali szeizmikus mozgás után újabb, ezúttal a Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt vasárnap 14 óra 39 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A határhoz közeli ukrajnai célpontokat ért eddigi orosz dróntámadások több mint 50 százaléka során hullottak dróndarabok román területre – közölte vasárnap az Agerpres kérdésére a védelmi minisztérium.
Döntő hatása lesz a diaszpóra szavazatainak a szeptember 28-i moldovai parlamenti választásokon a Moldovai Köztársaság jövőjére és Románia biztonságára – állapította meg vasárnap egy Facebook-bejegyzésben Traian Băsescu.
Három személy került 24 órás őrizetbe a halálos áldozattal járó szombati craiovai tömegverekedés résztvevői közül. Az ügyészség az előzetes letartóztatásukat indítványozza a Dolj megyei törvényszéknek – számolt be vasárnap a Dolj megyei rendőrség.
Hidegfront éri el nyugat felől az országot vasárnap, záporokra, zivatarokra kell számítani, egyes régiókban a szél is felerősödik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzéséből.
A koalícióban nem született semmilyen döntés az alapélelmiszerek kereskedelmi árréséről – közölte szombat este a Facebook-oldalán Adrian Câciu, aki szerint a kormányszóvivő nyilvános bocsánatkéréssel tartozik a téves tájékoztatásért.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 2 óra 22 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!