
Újból lesz lehetőség az elméleti sofőrvizsgára, igaz csak online programálást követően. Archív
Fotó: Pinti Attila
Újraindítják hétfőtől a gépjárművezetői engedély megszerzéséhez szükséges elméleti vizsgákat a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál.
2020. június 23., 10:342020. június 23., 10:34
2020. június 23., 10:392020. június 23., 10:39
A vizsgatermekbe online időpontfoglalás után léphetnek be a tanulóvezetők, ezt a drpciv.ro oldalon az Înregistrare dosar de examinare menüpontra kattintva tudják megtenni június 25-e után.
Az elméleti vizsgákat hétfőn, kedden és csütörtökön 11.30 és 14 óra között tartják. Az első alkalommal vizsgázókat 8 és 10.30, az újravizsgázókat pedig 11.30 után várják a közszolgálathoz.
A gyakorlati vizsgára személyesen kérhetnek új időpontot a tanulóvezetők hétfőn, kedden és csütörtökön 14 és 15.30 óra között – számolt be közleményben a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
szóljon hozzá!