
Fotó: Antalfi József
Trianon 90. évfordulója alkalmából színes programot szervez Székelyudvarhelyen az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács. A rendezvénybe több udvarhelyszéki szervezet is bekapcsolódott, többek közt az Erdélyi Magyar Ifjak, a Székely Nemzeti Tanács, valamint a Székely Pajzs Egyesület.
2010. május 26., 17:122010. május 26., 17:12
2010. június 03., 14:482010. június 03., 14:48
Fotó: Antalfi József
A megemlékezés a Bocskai Házban kezdődik június 4-én 16 óra 32 perckor, ami nem véletlen, ugyanis 90 évvel ezelőtt ugyanebben az időpontban írták alá a békeszerződést. A Székely Nemzeti Tanács felhívással fordult minden udvarhelyszéki egyházkerülethez, hogy az említett pillanatban két perc harangszóval emlékezzenek meg a gyászos eseményről.
A rendezvény első felében egy történelmi előadás hangzik el, amely kizárólag Trianon udvarhelyszéki vonatkozásairól fog szólni. Innen koszorúzni indulnak két helyszínre, a Vasszékelyhez, illetve a Millenniumi oszlophoz. Az emlékműveknél a Himnuszt és a Szózatot fogják elénekelni a résztvevők. A koszorúzás után visszatérnek a Bocskai Házba, ahol négy előadás lesz: dr. Papp Lajos – A magyarok keresztre feszítése, Molnár V. József – A szétszakítás iszonyata, Vukics Ferenc – Segíts magadon és Isten is megsegít, valamint Benis Miklós – Kárpát-medence határok nélkül címmel. Ugyancsak ebbe a rendezvénysorozatba tartozik a Honismereti biciklitúra is, a Székely Pajzs egyesület szervezésében.
Az EMNT a 2010-es évet Trianoni Emlékévnek nyílvánította, a megemlékező rendezvényeket Trianon gyógyítása felhívással szervezi meg. A 90. évforduló alkalmából egy központi megemlékezés lesz Gyimesbükkben, az ezeréves határnál június 6-án 12 órától. Udvarhelyről egy buszt indítanak az érdeklődőknek, a helyszínen díszbeszédet mond Tőkés László, Európai Parlamenti képviselő.
Aki koszorúzni szeretne, illetve részt venne a gyimesbükki megemlékezésen, az jelezheti óhaját az EMNT irodájában, a Kossoth Lajos utca 20. szám alatt, telefonon a 0744–594844-es számon, valamint az emnt.udvarhelyszek@gmail.com drótpostacímen.
Sikerült ártalmatlanná tenni azt a medvét, amelyik rátámadt egy jószágait legeltető férfire Homoródszentmárton és Recsenyéd közötti tisztáson csütörtök délután.
Emberre támadt a medve Homoródszentmárton és Recsenyéd között csütörtök délután.
Csúszhat a székelyudvarhelyi művelődési ház felújításának lezárása, mert a tervező egyelőre nem javította ki a hibás tűzvédelmi terveket. A város szerint emiatt akár hárommillió lejes pluszköltség is keletkezhet.
Gazdátlanul kószáló, a terményeket megdézsmáló lovak okoznak gondot Oklánd községben. Tavaly is előfordult hasonló eset, akkor befogták és Bákó megyébe szállíttatták a jószágokat – ha a helyzet nem javul, ez most sem lesz másképp.
Pszichoaktív anyag jelenlétét mutatta ki a drogteszt egy 38 éves sofőrnél, akit hétfő reggel ellenőriztek a 134-es megyei úton – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gyakrabban közlekednek a városi buszok csütörtökön a székelyudvarhelyi Szent István-napi ünnepség idején.
Mind László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség korábbi vezetője, mind a sértett fél fellebbezett abban a perben, amelyben első fokon felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték Lászlót hivatalos személy által elkövetett visszaélés miatt.
Nincs lehetőség a székelyudvarhelyi elkerülőútként használt Nicolae Bălcescu és Hunyadi János utcák nagyobb felújítására. A városvezetés szerint sem terv, sem pályázati forrás nincs, ezért jobb híján kátyúzással tartják rendben az útszakaszokat.
Igazoltattak egy 35 éves gépkocsivezetőt Oroszhegyen, majd az alkoholszondás ellenőrzés nyomán kiderült, hogy ivott vezetés előtt. Bűnügyi eljárást indítottak ellene.
Azt már megszokhattuk az elmúlt időszakban, hogy naponta változnak az üzemanyagárak a töltőállomásokon, most viszont egy olvasónk tapasztalta meg, milyen is, amikor a szeme előtt cserélik le az árcímkét. Perceken múlt, hogy literenként nyerjen 15 banit.