
Fotó: Barabás Ákos
Mínusz négy Celsius-fokot mértek Csíkszeredában szerdára virradóan, ami Hargita megyében a legalacsonyabb értéknek számított, de a rekord udvarhelyi viszonylatban dőlt meg, Székelyudvarhelyen ugyanis mínusz 3 fokig süllyedt a hőmérők higanyszála, és ilyen hideg szeptember 26-ai napon még sosem volt a Nagy-Küküllő-parti városban.
2018. szeptember 26., 10:382018. szeptember 26., 10:38
2018. szeptember 26., 11:032018. szeptember 26., 11:03
Cristian Grecu, a szebeni regionális meteorológiai központ illetékese az Agerpres hírügynökségnek azt mondta, szerdára virradóan mérték az említett értékeket, és Hargita megyében a Csíkszeredában jegyzett mínusz 4 Celsius-fok volt a leghidegebb, Székelyudvarhelyen mínusz 3-at, Maroshévízen és Gyergyóalfaluban pedig mínusz 2 fokot mértek.
Ez egyébként nem olyan szokatlan ebben az időszakban a térségben, Csíkszeredában, valamint Alfaluban mértek már mínusz 7 Celsius-fokot is szeptember 26-ai napon, 1992-ben, illetve 1970-ben. Cristian Grecu ugyanakkor kiemelte,
korábbi feljegyzéseik szerint 1970-ből még van fagypont alatti adatuk, mínusz 1 Celsius-fok, de a szerdai hajnal ennél 2 fokkal hidegebb volt.
A meteorológus szerint egy sarkvidéki légtömeg begyűrűzése okozta a hőmérséklet drasztikus csökkenését a múlt heti adatokhoz képest, és ez a levegő egyelőre itt marad, csütörtökre virradóan még hidegebbre számíthatunk. Aztán – az előrejelzések szerint – enyhe felmelegedés következik, szeptemberi sokévi átlagnak megfelelő értékeket mérhetünk.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!