
Cristian Chirteș
A Nemzeti Liberális Párt marosvásárhelyi szervezetének élére a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal alárendeltségébe tartozó Locativ Rt. lakásgazdálkodási vállalat igazgatóját, Ovidiu Moldovant választották, míg a megyei szervezet élére Cristian Chirteș szenátornak szavaztak bizalmat.
2017. április 23., 17:512017. április 23., 17:51
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Demokrata-liberális Párt (PDL) összeolvadása, és az ebből fakadó ideiglenes tisztség-kettőzés után a PNL néven tovább működő politikai alakulat helyi és megyei szervezeteiben zajlik a tisztújítás – a belső választások sorát az országos vezetőség kinevezése zárja majd –, a hétvégén a marosvásárhelyi és a Maros megyei liberálisok is elnökséget választottak.
A Maros megyei szervezet ideiglenes elnöke, Doru Oprișcan parlamenti képviselő a hét közepén beszámolt a jelöltségekről. Eszerint a megyei szervezet élére hárman nyújtották be jelentkezési dossziéjukat: ő maga, illetve Cristian Chirteș szenátor és Ervin Molnar megyei önkormányzati képviselő, a szervezet ideiglenes első-alelnöke.
Továbbá a marosvásárhelyi szervezet elnöki tisztségére ketten pályáztak, Ervin Molnar és Ovidiu Moldovan volt megyei tanácsos, jelenleg a marosvásárhelyi Locativ Rt. lakásgazdálkodási vállalat igazgatója.
Kevéssel a marosvásárhelyi PNL választásai előtt azonban Ervin Molnar visszalépett, azt rótta fel ugyanis, hogy sok tagot indok nélkül nem hívtak meg. Megjegyzendő, hogy a választások megszervezéséért és lefolytatásáért felelős bizottság (CODA) elnöke éppen a versenyben maradt jelölt volt. Így Ovidiu Moldovant 117 igen és 4 nem szavazattal választották meg a szervezet élére, akit tevékenységében Liviu Todoran és Vasile Filimon első-alelnökök, valamint Mara Togănel, Radu Todoran, Gabriel Gabor, Mihai Jozsa, Pavel Dumitru, Vasile Miculi, Dumitru Matei és Teodora Benedek alelnökök segítenek.
Miután visszalépett a városi szervezet elnöki tisztségétől, Ervin Molnar úgy nyilatkozott, hogy ezt nem fogja megtenni a megyei szervezet esetében, mivel
végül azonban mégsem indult az elnöki tisztségért.
A Maros megyei PNL elnökének Cristian Chirteș szenátort választották 180 szavazattal, Doru Oprișcan parlamenti képviselő és korábbi ideiglenes elnök 106 voksot gyűjtött, míg 27 voks érvénytelen volt. Munkáját Nadia Rață megyei tanácsos és Ervin Molnar megyei tanácsos első-alelnökökként, valamint Alexandru Gyorgy, Mara Togănel, Ionela Balaș, Iulius Ovidiu Făgărășan, Ioan Mocean, Ciprian Alin Belean, Constantin Ștefănescu és Dan Ștefan Sîmpălean alelnökökként segítik.
Ez tehát azt jelenti, hogy a PNL-ben a marosvásárhelyi szervezetet többnyire a Dorin Florea marosvásárhelyi polgármester által vezetett volt PDL-s csapat, míg a Maros megyei szervezetet többségében a Ciprian Dobre egykori megyei tanácselnök által elnökölt régi PNL-s csapat vezeti a következő négy évben.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!