
Hegyvidéken havaseső is lehet a meteorológusok előrejelzése szerint. Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Az ország jelentős részére érvényes, megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Ezt szombattól lehűlés követi.
2021. október 06., 17:532021. október 06., 17:53
Az előrejelzések szerint péntek reggel 10 óráig Románia központi, északnyugati, déli és keleti részén gyakran felerősödik a szél, 45-55 km/órás sebességgel fújhat, a Bánságban és Dél-Erdélyben helyenként 55-60 km/órás szállökések is várhatók – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Pénteken és szombaton ugyanakkor jelentősen lehűl az idő, az ország déli felében csapadékra lehet számítani, a hegyekben, 1500 méteres magasság felett havas eső várható – figyelmeztetnek a meteorológusok.
Két autó ütközött össze vasárnap este a marosvásárhelyi Dózsa György utcában, a balesetben ketten sérültek meg – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Két telephelye van annak a bukaresti fogászati klinikának, amelyiken csütörtök este meghalt egy kétéves kislány, és az egyik telephely nem rendelkezik a biztonságos általános érzéstelenítéshez szükséges alapvető felszereltséggel.
Csak anyagi kár keletkezett a vasárnap délutáni madéfalvi balesetben, amely során egy sofőr lesodródott az útról és előbb egy kerítésnek, majd egy villanyoszlopnak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök is indul a Buzău megyei tanács elnöki tisztségéért a december 7-i időközi választáson.
Lőtt sebbel a fején, holtan találtak rá az otthonában egy 24 éves Argeș megyei rendőrre – közölte a Giurgiu megyei rendőrség.
Teljesen kiégett pénteken egy székelyszenterzsébeti gazda kombájnja; mivel a mezőgazdasági gép családja megélhetését jelentette, gyűjtést szervezett számára az újszékelyi önkormányzat.
Aggasztónak tartja Dumitru Chisăliță, hogy bár az elmúlt egy hónapban több halálos áldozattal vagy sérülésekkel járó gázrobbanás és tűzeset is történt az országban, a hatóságok nem hoztak az újabb incidensek megelőzését szolgáló intézkedéseket.
Sepsiszentgyörgyön akár 800 lejre is megbüntethetik azt a sofőrt, aki más által bérelt parkolóhelyre áll be autójával, Kézdivásárhelyen nemrég emelték 400 lejre a bírság felső értékét. Ám jó tudni: a helyi rendőrég riasztása nélkül is van megoldás.
Országszerte több mint 600 jogosítványt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések nyomán.
Felszállt a köd a hegyközi medencékből, nem indult túlságosan hidegen a vasárnap a térségben.
szóljon hozzá!