
A szombati eseményeknek a Kultúrpalotában zajlanak
Fotó: Antal Erika
Kétnapos örmény ünnepet tartanak a hétvégén Marosvásárhelyen.
2018. október 10., 14:502018. október 10., 14:50
Szombaton reggel 10-kor a Kultúrpalota kistermében Marosvásárhelyi örmények címmel egy hiánypótló kiadványt mutatnak be, amely
Az eseményen Jereván 2800 éves alapításának emlékére egy erdélyi örmény származású budapesti zongoraművész, Tapasztó Gábor 13 rövid zongoraművet írt, amelyet Martaian Ermone szamosújvári származású művész képeinek tematikájával köt össze. A rövid zongorajátékokat képmagyarázat és a képek szemlélése váltogatja.
Azt követi egy kerekasztal-beszélgetés Pál-Antal Sándor akadémikussal, Vass Levente parlamenti képviselővel és Haller Béla alapítványi elnökkel az egyesületi életről.
Vasárnap délelőtt 11 órakor három kiállítás is nyílik a Toldalagi-palotában berendezett Néprajzi Múzeumban: Örmény szőnyegek és Jereván 2800 fotókiállítás címmel, valamint megtekinthető lesz Simó Júlia ruhakiállítása. A kiállítások október 27-éig látogathatók.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
szóljon hozzá!