Nyári bobpálya és wellnessközpont épülhet Kovásznán

Ha minden az elképzelések szerint alakul, néhány év múlva már Kovásznán is lehet a nyári bobpályán száguldani. Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

Ha minden az elképzelések szerint alakul, néhány év múlva már Kovásznán is lehet a nyári bobpályán száguldani. Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

Nyári bobpálya és wellnessközpont építésének megvalósíthatósági tanulmányra bólintott rá legutóbbi ülésén Kovászna város önkormányzata. A két beruházás a fürdőváros turisztikai kínálatát színesítené, függetlenítve a szociális gyógyturizmustól. Mind a két létesítményt a Lőrincz Zsigmond Sípálya aljába tervezik.

Bíró Blanka

2019. július 29., 10:232019. július 29., 10:23

2019. július 29., 10:522019. július 29., 10:52

A wellness-központot egy három hektáros területre, a kivitelezési költségeket 5 millió euróra becsülik, saját, kormányzati, és európai forrásokból finanszíroznák. Gyerő József polgármester szerint a város természetes gyógyturisztikai adottságait kamatoztatnák, az ásványvizeket, mofettagázakat, az ionizált levegőt.

Az elképzelés szerint a központhoz strand, külső és belső medencék, sportpályák, játszótér, spa- rész, és vendéglő is tartozik majd.

A wellnessközpont közelében épül meg a bobpálya, a sípálya alsó, jelenleg szánkózóknak fenntartott részén.

Az 50 méter szintkülönbségen létrehozott pálya 550 méter hosszú lesz, 350 méteres felvonóval.

Az 1,5 millió eurós beruházásra, elsősorban kormánytámogatásból remélnek finanszírozást, a fürdővárosok fejlesztésére elkülönített alapból, de ha ez nem sikerül saját, vagy megyei erőforrásból építik meg.

Háromszéken belül Kovászna városa a turizmus egyik fellegvára, korszerű turisztikai központtá szeretnék fejleszteni. A kilencvenes években a szociális turizmus volt jellemző a fürdővárosban, a szolgáltatásokat alacsony minőség jellemezte, az ágazatban vállalkozók minimális befektetéseket eszközöltek. Ez a gyakorlat a kétezres évek elején kezdett megváltozni, amikor megépült az első négycsillagos szálloda. Azóta már

magas minőségű szolgáltatásokat is kínálnak, a vállalkozók helyben fizetik az adót, támogatják a városnapokat, a különböző rendezvényeket.

A vendégeik más szolgáltatást igénybe vesznek, a környékre is ellátogatnak. Az önkormányzat az infrastruktúra fejlesztésével, különböző befektetésekkel próbálja ösztönözni a versenyképes turizmus kialakulását.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 09., péntek

Szokatlanul hideg lesz, és nem csak egy vagy két napig

Jelentős lehűlés várható csütörtökig Románia nagy részében az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteki előrejelzése szerint.

Szokatlanul hideg lesz, és nem csak egy vagy két napig
2025. május 09., péntek

Jó lehet az idei kukorica- és burgonyatermés, legalábbis a cserebogárrajzás alapján

Április végén, május elején nagy májusi cserebogár-rajzásnak lehettünk szemtanúi. Jó tudni azonban, hogy nem ártalmatlan rovarokról beszélünk: nagy károkat okoznak a mező- és erdőgazdaságokban egyaránt.

Jó lehet az idei kukorica- és burgonyatermés, legalábbis a cserebogárrajzás alapján
2025. május 09., péntek

A székely zászló témája is előkerült az elnökjelölti vitán

Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni bánásmód „jó gyakorlatának modellje” – jelentette ki az elnökválasztás második fordulóba jutott két jelölt csütörtök esti tévévitáján Nicușor Dan.

A székely zászló témája is előkerült az elnökjelölti vitán
2025. május 09., péntek

Párhuzamosan zajló útmunkálatok terhelik Székelyudvarhely közlekedését

Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.

Párhuzamosan zajló útmunkálatok terhelik Székelyudvarhely közlekedését
2025. május 08., csütörtök

Az ápolóknak is szükségük van az ápolókra

A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.

Az ápolóknak is szükségük van az ápolókra
Az ápolóknak is szükségük van az ápolókra
2025. május 08., csütörtök

Az ápolóknak is szükségük van az ápolókra

2025. május 08., csütörtök

Először vitázik a tévékamerák előtt George Simion és Nicușor Dan

Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (independent) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.

Először vitázik a tévékamerák előtt George Simion és Nicușor Dan
2025. május 08., csütörtök

Amerikai pápát választottak, XIV. Leó néven fog szolgálni

Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.

Amerikai pápát választottak, XIV. Leó néven fog szolgálni
2025. május 08., csütörtök

Mint a filmeken: megmutatták a rendőrök, hogy hogyan nyomoznak

Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.

Mint a filmeken: megmutatták a rendőrök, hogy hogyan nyomoznak
2025. május 08., csütörtök

Hatalmas jégeső okozott károkat Udvarhelyszéken

Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.

Hatalmas jégeső okozott károkat Udvarhelyszéken