Fotó: Balealac.ro
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja – tájékoztatta az Agerprest Narcisa Milian, a dél-erdélyi regionális meteorológiai központ időjárás-előrejelzési szolgálatának szóvivője.
2025. május 13., 11:292025. május 13., 11:29
2025. május 13., 11:312025. május 13., 11:31
A Bilea-tónál a 2025. május 12-ei nappali hőmérséklet is negatív rekordot döntött: mínusz 1,8 fok volt hétfőn, míg 2001. május 12-én mínusz 1,4 fok.
abban az évben május 12-én mínusz 5,5 fokot mutatott a Bilea-tónál levő meteorológiai állomás hőmérője.
A Bilea-tavat továbbra is csak drótkötélpályás felvonóval lehet megközelíteni, a Fogarasi-havasokban, 2000 méteres magasság fölött 6 centiméteres a hóréteg.
A Brassó regionális út- és hídügyi igazgatóság tájékoztatása szerint igyekeznek a szokásosnál egy hónappal hamarabb, vagyis július elseje helyett már június elsején megnyitni a forgalom előtt a Transzfogarast. Ehhez azonban május végéig be kell fejezniük a hóeltakarítást – derül ki az illetékes igazgatóság közleményéből.
Számos utcában nyomáscsökkenés és vízhiány léphet fel május 14-én, szerdán Csíkszeredában. A vízszünetre munkálatok miatt kell számítani – értesít a Harvíz Rt sajtóosztálya.
Ismét hideg reggelre ébredtünk, a májusi hidegfront tovább érezteti hatását.
Kedden kezdődik a másodikosok országos képességfelmérője az anyanyelv és irodalom tantárggyal.
Lezárult az előkészítő osztályba való beiratkozás első szakasza. Háromszéken és Maros megyében minden magyar osztály megalakulhat, amelyet beterveztek, de sehol nincs túljelentkezés. Olyan is van, amely létszám alatt indulna el.
Egy személy elhunyt, egy nő és egy kisgyermek pedig megsérült, miután egy jármű az A1-es autópálya leállósávján nekiütközött egy kamionnak.
Hatalmas mennyiségű építési törmelék keletkezik Sepsiszentgyörgyön a volt Bodok hotel bontása, illetve a volt tyúkfarm felszámolása nyomán a hulladéknak egy külön lerakótelepet létesített a város az egykori szeméttelep szomszédságában.
Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely értelmében a köztisztséget betöltő pedagógusok legtöbb öt egymást követő éven át tarthatják fent tanári állásukat. A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként.
Friss, zöld hajtásokat legelő medvét vettek videóra a Radnai-havasokban. Noha elsőre meglepőnek tűnhet a nagyvad eme szokása, szakemberek szerint valóban szokásról van szó, ami a tél után rendszeresen előfordul.
szóljon hozzá!