
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kellemes meleg idő várható a héten, 24-e után gyakori esőzések lesznek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) október 19-e és november 1-je közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2020. október 19., 15:262020. október 19., 15:26
Erdélyben az első héten napról napra jobb idő lesz, 11 Celsius-fokról 19 fokra emelkedik a csúcshőmérséklet, 19-e és 23-a között az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz. Ezt követően mintegy ötfokos visszaesés következik, átlagosan 14 Celsius-fokot mutat majd a hőmérő a legmelegebb délutáni órákban. Az éjszakai minimumok hasonlóan változnak: a mostani 0-3 Celsius-fokról 7 fokra nőnek, majd 2 fokra süllyednek. A következő napokban száraz idő várható, de 24-e után minden nappal nő a csapadék valószínűsége.
A hegyekben az első két napban hideg lesz, éjszaka fagypont alá süllyed a hőmérő higanyszála, majd 23-áig felmelegedés következik, napközben akár 15 Celsius-fok is lehet, a második héten az enyhe lehűlés következtében ez 8-10 fokra esik vissza, éjszaka fagypont körül lesz a hőmérséklet. Gyenge eső, amely a periódus vége felé havas esőbe megy át, október 24-e után várható – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!