
Fotó: Beliczay László
Megnyitotta székelyudvarhelyi irodáját pénteken Ladányi László Zsolt RMDSZ-es parlamenti képviselő. Az eseményen hangsúlyozta, jogi kérdésekben, bukaresti ügyintézés kapcsán áll a térségbeliek rendelkezésére, de kiemelt feladatának tartja a közélet iránt érdeklődő fiatalok felkarolását is.
2021. március 12., 16:292021. március 12., 16:29
2021. március 12., 18:042021. március 12., 18:04
A Kossuth Lajos utca 35. szám alatt nyitott meg a képviselői iroda. Hétköznapokon 9 és 15 óra között Mircse Juliánna irodavezető fogadja az érdeklődőket, Ladányi pedig péntekenként tart fogadónapot. Időpontegyeztetést telefonon is lehet intézni a 0749–178111-es számon – hangzott el az irodanyitón. A képviselő továbbá arról is beszámolt, hogy
Ladányi egyébként az elmúlt nyolc évben Bukarestben az Országos Közbeszerzési Ügynökség főtitkáraként dolgozott.
Fotó: Beliczay László
A választások óta eltelt hónapokban több törvénytervezet és -módosítás kidolgozásában is részt vett vagy kezdeményezett – számolt be Ladányi, ezek közül egyik az egyesületek és alapítványok létrehozására, illetve működtetésére vonatkozó törvény módosítása.
„A térségben Székelyudvarhely a vár, de mellé a bástyák a vidéki települések, így csak együttműködésben lehet a térség fejlődéséért dolgozni.
– magyarázta a képviselő, hozzátéve, hogy pontosan e célból egészíti ki a képviselői iroda személyzetét Toró József, aki tizenkét éven át volt Kányád község polgármestere, így jól ismeri a térség elöljáróit.
Fotó: Beliczay László
Fontosnak tartotta ugyanakkor megjegyezni, hogy
A Székelyhon kérdésére megerősítette, hogy ezen ügyek egyike a székelyudvarhelyi terelőút kérdése, a képviselő viszont hozzátette: ez egy hosszú távú projekt, konkrétumokat egyelőre nem kívánt közölni még arról sem, hogy a terv szerepel-e az ország infrastrukturális fejlesztéseket tartalmazó mestertervében.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
szóljon hozzá!