A téli leállást követően tavasszal újraindultak a munkálatok a székelyudvarhelyi Székely Támadt-várnál. A jelenlegi ütemterv szerint a vár nagy része még idén elkészül. Fotókon is mutatjuk, a javában zajló munkálatokat.
2025. április 04., 21:292025. április 04., 21:29
Fotó: Csató Andrea
A téli leállást követően tavasszal újraindultak a munkálatok a székelyudvarhelyi Székely Támadt-várnál. A jelenlegi ütemterv szerint a vár nagy része még idén elkészül. Fotókon is mutatjuk, a javában zajló munkálatokat.
2025. április 04., 21:292025. április 04., 21:29
Jelenleg is párhuzamosan zajlanak a régészeti kutatások és az építési munkálatok a Székely-támadt várban – tudtuk meg Zörgő Noémitől. A városháza sajtóreferense rámutatott, amíg a régészek a vár északi részén dolgoznak, addig a kivitelező jelenleg már a Hajdú bástya belső felújításán munkálkodik.
Jelenleg is párhuzamosan zajlanak a régészeti kutatások és az építési munkálatoka
Fotó: Csató Andrea
„A régészek jelenleg az iskola mögötti területen, az északi fronton folytatják feltárásaikat,
– fogalmazott a városháza illetékese, hozzátéve, hogy az eddigi eredmények fényében a feltárás ütemezése szorosan illeszkedik a kivitelező munkálataihoz.
A kivitelező csapat a Hajdú-bástya belső munkálatain dolgozik
Fotó: Csató Andrea
A kivitelező csapat a Hajdú bástya belső munkálatain dolgozik. Zörgő Noémi rámutatott, a nyílászárók már bekerültek, jelenleg pedig burkolási és szigetelési munkákat végeznek az illetékesek. Ahogy arról korábban beszámoltunk,
a benti részén kiállítóterek, mosdók és konferenciaterem is lesz. A cél tehát az, hogy a bástya egy modern, látogatható térként funkcionáljon.
A tervek szerint kulturális, illetve turisztikai központot alakítanak majd ki a bástya belsejében
Fotó: Csató Andrea
Zörgő Noémi azt is elmondta, felmerült egy új koncepció a vár bejáratával kapcsolatban is. A korábbi tervektől eltérően
Az új terv szerint egy olyan bejárati szakaszt hoznának létre, amely az egykori sportpálya helyére kerülő szabadtéri színpadhoz is kapcsolódna, és annak meghosszabbításaként is szolgálna. A javaslatot jelenleg urbanisztikai és engedélyeztetési szempontból vizsgálják, de mind a megrendelő, mind a kivitelező támogatja az elképzelést – magyarázta a szóvivő.
Fotó: Csató Andrea
Zörgő Noémi kiemelte, a jelenlegi tervek szerint a vár felújításának nagy része még idén elkészül, kivéve az új bejárati részt, amelynek kivitelezését a következő évre ütemezik.
Mint ismert, a Székely Támadt-vár felújítására még 2019-ben nyert el európai uniós támogatást a városvezetés, amelynek összértéke 21,5 millió lej, ebből a város önrésze mindössze két százalék.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Azt szeretnék, hogy a bástya egy modern, látogatható térként funkcionáljon,
Fotó: Csató Andrea
Tanítsátok meg gyermekeiteket imádkozni, ugyanakkor ne szennyezzétek gyermekeitek lelkét káromkodással és csúnya beszéddel! – fogalmazott ünnepi üzenetében György Alfréd kamilliánus szerzetes, a csíksomlyói búcsú szónoka.
Az Ökumenikus Segélyszervezet másfél tonnás tartós élelmiszerből álló segélyszállítmányt juttat el az árvíz sújtotta Kovászna megyei Nagyborosnyóra – közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben szombaton.
Bevonta a rendőrség Andrew Tate gépjárművezetői jogosítványát, mert a hatósági felügyelet alatt álló influenszer 196 km/órás sebességgel hajtott egy olyan útszakaszon, amelyen 50 km/óra a megengedett sebességhatár.
A parajdi sóbányánál történt tragédia emlékeztet arra, hogy mennyire kiszolgáltatottak a közösségek a szélsőséges természeti jelenségeknek, amelyek nemcsak az infrastruktúrát vagy a helyi gazdaságot érintik, hanem mindenekelőtt az embereket.
Festék adagolásával szeretnék meghatározni, hogy pontosan hol áramlik ki a sós víz a parajdi Dózsa- és József bányákból – közölték szombaton Parajd község Facebook-oldalán.
Harmadik napja keresik a három éves kislányt, aki csütörtökön délután a Nagy-Küküllőbe eshetett Betfalvánál – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A nyár legnagyobb ingyenes erdélyi koncertjére gurul be a Rádió GaGa Duma Dubája: június 14-én a csíksomlyói nyeregben a Bagossy Brothers Company Csillag az égen nevű koncertjén találkozhatnak médiacsoportunk munkatársaival.
Hatalmas autósorok alakultak ki Székelyudvarhely és Csíkszereda között, rengeteg zarándok indult el járművel szombaton reggel Csíksomlyó felé.
Elindult a kora reggeli lenkúti ébresztő és reggeli után az udvarhelyi keresztalja a csíksomlyói nyereg felé. A Hármaskeresztnél kaptuk lencsevégre a zarándokokat.
Több mint ezer ember várta péntek este a csíksomlyói búcsúba igyekvő magyarországi zarándokvonatot, a polgármesteri hivatal pedig érkezésükre fúvószenekart rendelt, kürtőskaláccsal, pogácsával kínálta az érkezőket.
1 hozzászólás