
Fotó: Csató Andrea
Az elmúlt napokban jelentősen megenyhült az idő, mintha január végén beköszöntött volna a tavasz. A hőmérséklet csúcsértéke a múlt hét közepén még 0 Celsius-fok körül alakult, de az érkező igen enyhe léghullámok hatására az elmúlt öt nap átlaghőmérséklete 8–10 fokkal haladta meg a szokásos értéket.
2025. január 30., 20:002025. január 30., 20:00
A kártevők és kórokozók gyérüléséhez tartós mínusz 10 fok alatti fagyra lenne szükség, ez idén télen még nem nagyon volt jellemző, sőt – agrometeorológiai megfigyelések szerint – az enyhe napokon egyes kártevők már támadásba is lendültek.
A korán virágzó gyümölcsfák immár kényszernyugalmi állapotban vannak, az egy hétig tartó igen enyhe idő pedig nagyon veszélyes, mert túl korán megindulhat a nedvkeringésük és az esetleges komolyabb tél végi, tavaszi fagyok súlyos károkat okozhatnak.
majd a hét végétől északi áramlással egyre hidegebb, de többnyire száraz léghullámok érkeznek, számottevő csapadék a jövő hét közepéig nem várható. A hét végén fokozatosan mérséklődik a nappali felmelegedés Erdély-szerte,
A következő hét végére ismét egy kis felmelegedés várható, napközben 6 fokos regionális átlaggal az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.

Közzétette kéthetes időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. Január 27. és február 9. között lesz fent és lent, pontosan ilyen sorrendben.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!