Marosvásárhely magyar középiskolája méltó a nevére

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Oklevéllel is jutalmazzák majd május elején azt a több mint száz bolyais diákot, akik ebben a tanévben kiváló eredményeket értek el Maros megyei, országos és nemzetközi versenyeken, országos és európai szintű elismerést hozva ezzel a Bolyai Farkas Elméleti Líceumnak. Egyelőre a sajtó képviselői előtt mutatták be a díjazottakat és felkészítő tanáraikat.

Hajnal Csilla (R)

2012. március 21., 15:292012. március 21., 15:29

2012. március 21., 19:202012. március 21., 19:20

109 kiváló diák nevét sorolták fel és mutatták be legtöbbjüket személyesen is szerdán a Bolyai Farkas Elméleti Líceum dísztermében tartott sajtótájékoztatón. Összesen 14 kategóriában hoztak haza első, második vagy harmadik díjat a megyei, országos és nemzetközi versenyekről.

Rajtuk kívül megismerhettük az iskola futballcsapatát is, amely többek között a megyei bajnokság negyeddöntőjébe is bejutott, illetve a magyar középiskolák megyei szakaszán is kiválóan teljesített – felvéve a harcot többek között a sportiskola tanulóival is. A focicsapat legnagyobb lányrajongóiról is hallhattak a sajtó munkatársai: megalakult ugyanis az iskola válogatott pom-pom csapata. A tanintézet kosárlabdacsapatáról, sízőiről, atlétáiról, asztaliteniszezőiről is hallhattak a résztvevők, s a líceum sakkbajnokát – aki egyben a focicsapat kapitánya – is bemutatták Jakab Barna és Albertini Zoltán testnevelő tanárok.

Nyelvőrzők, feltalálók és matematikusok

Helyhiány miatt nem soroljuk fel az összes díjazott nevét, de katedrákra lebontva számadatokkal érzékeltetjük, hogy Marosvásárhely egyetlen magyar nyelvű középiskolája méltó a Bolyai Farkas névre. Az iskola legkisebbjei, az I–IV. osztályosok közül 19 tanulót díjaztak anyanyelvi és különböző matematika versenyek megyei és országos szakaszain – tudtuk meg Pop Ágnes tanítónőtől. Biológiából 5 diák, történelemből 3, földrajzból 2, magyar nyelv és irodalomból 9 tanuló ért el első, második vagy harmadik helyezést a hagyományos tantárgyversenyek megyei, illetve országos szakaszain, valamint nemzetközi szintű megmérettetéseken.

Mátéfi István, az iskola matematika szakos tanára 48 diákját emelte ki a versenyeken elért eredményeik miatt, Láday Zoltán társadalomtudományokat oktató tanártól pedig azt is megtudtuk, hogy a Csíkszeredában szervezett Országos Esettanulmány Versenyen első helyezett lett a Bolyai csapata, és az országos feltalálók és alkotók megmérettetéséről is díjjal tértek haza a bolyais diákok.

Iskolai premier született

Összesen 10 diák ért el kiváló helyezést a megyei és országos informatika versenyeken, őket Fejér Magdolna, Jakab Tünde és Ignát Anna informatika szakos tanárok készítették fel. Angol nyelv és irodalomból 13 diák ért el kiváló helyezést a tantárgyversenyek megyei és országos szakaszain. A Public Speaking elnevezésű nemzetközi versenyen is képviselik az iskolát Londonban – tudtuk meg Kádár Adrienn angol szakos tanárnőtől. A német katedra három versenyen vett rész, összesen 4 diák hozott haza díjat ebben a tanévben. „A Bolyai Farkas Elméleti Líceumban a felsőfokú német nyelvvizsga is letehető, ebben a tanévben már hat tanuló tette le sikeresen” – számolt be az eredményekről Gáll Enikő német szakos tanár.

A kémia katedra képviselője, Patek Enikő tanárnő 21 csapatban és egyénileg szerzett díjról számolt be, míg Máthé Márta fizika szakos tanárnő „iskolai premierről” adott hírt a sajtó képviselőinek: először fordult elő az iskola történetében, hogy a fizika tantárgyverseny megyei szakaszán első helyezést ért el mind a kilencedikesek, mind a tizedikesek, tizenegyedikesek és tizenkettedikesek képviselője. Ebben a tanévben összesen 9 diák ért el kiváló helyezést fizikai versenyeken.

Ugyanakkor bemutatták Kiss Annát is, aki Románia legjobb tizenhétéves fordítója lett az Európai Unió által meghirdetett Juvenes Translatores nevet viselő fordítói versenyen.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 25., hétfő

Összeszedik az elhagyott és tilosban parkoló autókat

Több éves szünet után hétfőn Marosvásárhelyen újra nekifogtak a közterületen „felejtett” autók elszállításához. Nemcsak a parkolóhelyeket és zöldövezeteket elfoglaló roncsokat viszik el, hanem a tilosban parkolókat is.

Összeszedik az elhagyott és tilosban parkoló autókat
2025. augusztus 25., hétfő

Holtan találtak egy nőt Marosvásárhelyen, kieshetett a negyedik emeletről

Holtan találtak egy 36 éves nőt Marosvásárhelyen az egyik lakótelepen, és a rendőrség azt gyanítja, hogy a negyedik emeletről zuhant le.

Holtan találtak egy nőt Marosvásárhelyen, kieshetett a negyedik emeletről
2025. augusztus 24., vasárnap

Fiatal nő tett panaszt bántalmazás miatt egy Maros megyei rendőrre

Tizennyolc éves nő tett panaszt a szovátai rendőrségen, miután élettársa július és augusztus folyamán többször bántalmazta és megfenyegette őt. A férfi a Maros megyei rendőrség munkatársa.

Fiatal nő tett panaszt bántalmazás miatt egy Maros megyei rendőrre
2025. augusztus 24., vasárnap

„Szedjed ki az embert a kocsiból, te!” – Megrázó kamerafelvételek kerültek elő a két gyermek elgázolásáról

Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.

„Szedjed ki az embert a kocsiból, te!” – Megrázó kamerafelvételek kerültek elő a két gyermek elgázolásáról
2025. augusztus 24., vasárnap

Világpremier az állatkertben a kifutóvá alakított oroszlánketrec

A Marosvásárhelyi Állatkert 61. születésnapján merész műsorral lepték meg a közönséget: kifutóvá vált az oroszlánketrec szombat este. Hajnal Zsuzsanna különleges divatbemutatója egyszerre volt kulturális élmény, tudatos üzenet és világpremier.

Világpremier az állatkertben a kifutóvá alakított oroszlánketrec
2025. augusztus 23., szombat

Háromszáz ingyen teszt van még, várják azokat, akik élnének a méhnyakrákszűrés lehetőségével

Kisebb lendülettel, de még mindig folytatódik az ingyenes méhnyakrákszűrés Marosvásárhelyen. Bárki jelentkezhet, függetlenül attól, hogy biztosított vagy sem.

Háromszáz ingyen teszt van még, várják azokat, akik élnének a méhnyakrákszűrés lehetőségével
2025. augusztus 23., szombat

Öt gyógyult gólya útnak indult Afrikába – videóval

Sérüléseikből felépült, megerősödött fiatal madarak nyerték vissza szabadságukat a Sérült Vadállatok Rehabilitációs Központja gondozásának köszönhetően. A gólyákat Marosszentgyörgy közelében engedték el, hogy megkezdhessék útjukat Afrikába.

Öt gyógyult gólya útnak indult Afrikába – videóval
2025. augusztus 23., szombat

Három autó ütközött, egy ember a roncsok közé szorult

Három személyautó ütközött össze Dédánál, a 15-ös országúton szombaton reggel. Egy személyt a roncsok közül kellett kimenekíteni – közölte a Maros megyei tűzoltóság.

Három autó ütközött, egy ember a roncsok közé szorult
2025. augusztus 22., péntek

Szaladtak, jótékonykodtak a daganatos gyerekekért

Nyolcezer lejes adományt vehetettek át az Együtt a Rákos Gyermekekért Alapítványt képviselői pénteken délután a marosvásárhelyi Vifi képviselőitől, ennyi adomány gyűlt össze a nemrég megszervezett jótékonysági futás nyomán.

Szaladtak, jótékonykodtak a daganatos gyerekekért
2025. augusztus 22., péntek

Lesz tízóraijuk és utazási támogatásuk a Maros megyei diákoknak

Iskolakezdésre készülve a megyei önkormányzati képviselők megszavazták, hogy a Maros megyei óvodák és iskolák továbbra is biztosítják a tízórait a gyermekek számára, és támogatják az ingázó diákok utazási költségeit.

Lesz tízóraijuk és utazási támogatásuk a Maros megyei diákoknak