Fotó: Pál Gábor
Július 23. és 26. között akadt dolguk a lánglovagoknak. Hargita megyében összesen 12 esethez riasztották őket, többek közt Firtosmartonoson egy aknavető-lövedéket kellett hatástalanítsanak.
2010. július 26., 12:002010. július 26., 12:00
2010. július 26., 12:262010. július 26., 12:26
Fotó: Kristo Robert
Udvarhelyszéken mindössze egy esethez riasztották a lánglovagokat. Július 24-én, szombaton hajnalban a Szentábrahámhoz tartozó Firtosmartonoson egy lőszert találtak. A pirotechnikai egység a helyszínre érkezésekor beazonosított egy 82 mm-es aknavetőbe járó töltényt, amit magukkal vittek és egy rögtönzött lőtéren hatástalanítottak.
A Hargita megyei tűzszerészet felhívja a lakók figyelmét, ha találnak ilyen és ehhez hasonló lövedékeket, ne érjenek hozza, értesítsék a rendőrséget, vagy a tűzoltóságot – akár az egységes segélyhívószámon, a 112-őn keresztül, akár másképp.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A romániaiak több mint kétharmada szerint nőtt az utóbbi időben a nők elleni családon belüli erőszakos esetek száma – derül ki az INSCOP Research friss felméréséből.
Súlyos közlekedési baleset történt szerda délután Szászrégenben, a Beresztelke felé vezető útszakaszon. Egy súlyos, életveszélyes állapotban levő és két könnyebben sérült személyt szállítottak kórházba.
Elrendelte a legfőbb ügyészség Horațiu Potra vagyonának a zár alá vételét. A zsoldosvezért folytatólagosan elkövetett adócsalással, sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják ebben az ügyben.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
szóljon hozzá!