
Fotó: Székelyhon
Könnyebb személyi sérüléssel járó közúti baleset történt péntek délután Alcsíkon: kivilágítatlan szekérnek csapódott egy személyautó az európai út Csíkszentmárton és Csíkkozmás közötti szakaszán. A szekeret vontató ló elpusztult.
2019. február 01., 21:462019. február 01., 21:46
2019. február 01., 22:032019. február 01., 22:03
Az elsődleges vizsgálatok szerint az E578 jelzésű európai úton Csíkszentmárton irányába haladó szekérnek egy szemből, Csíkkozmás felé közlekedő, Kovászna megyei jelzésű személyautó ütközött. A szekéren két fiatal ült, a nagy erejű becsapódástól mindketten az aszfaltra zuhantak. Egyikük könnyebben megsérült a kezén, a helyszínen ellátták, kórházba szállítására nem volt szükség.
Fotó: Székelyhon
A szekér darabjaira törött, a ló pedig hosszú szenvedés után elpusztult. A személyautó bal első kereke kitörött, oldalsó része is megrongálódott.
Fotó: Székelyhon
A helyszínelő rendőröknek a baleset érintettjei két különböző történetet meséltek. Az egyik fél szerint a Renault márkájú autó épp előzésbe kezdett, amikor elütötte a lovas szekeret, a másik fél szerint viszont nem volt szó előzési szándékról, hanem a szekér az úttest széle helyett a felezővonalnál haladt. Abban viszont egyetértettek, hogy sem a ló, sem a szekér nem volt kivilágítva, és a fiatalok sem viseltek láthatósági mellényt.
Fotó: Székelyhon
A forgalom hosszú ideig akadozva, félsávon haladt az érintett szakaszon, a helyszínelés idejére pedig a közlekedésrendészek teljes útzárat vezettek be.
Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványról szóló szavazás eredménye azt a benyomást keltheti, hogy a koalíció működésképtelen, de valójában nem bénult meg a döntéshozatal.
Az ország legnagyobb részében fagypont alá csökkent a hőmérséklet keddre virradóan, a legalacsonyabb hőmérsékleteket azonban Székelyföldön mérték. Csíkszeredában mínusz 9 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Jelentősen nő jövő év elejétől az ingatlanok helyi adója, ha a vonatkozó, államelnöki kihirdetésre váró törvény a jelenlegi formájában lép érvénybe. Cikkünkből megtudhatja azt is, hogyan számíthatja ki lakása adóját.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
4 hozzászólás