Erre a telekre épülnének az újabb szociális lakások, ha sikerülne a városnak azt reális áron megvásárolnia
Fotó: László Ildikó
Székelyudvarhelyen számos olyan terület vagy ingatlan van, amelyre szüksége volna a helyi önkormányzatnak több – folyamatban lévő vagy tervezett – beruházáshoz. Jórészt állami, egyházi vagy magántulajdonban lévőkről van szó, amelyek tulajdonjogát szeretné megszerezni a város.
2022. január 24., 18:042022. január 24., 18:04
Olyan kulcsfontosságú ingatlanok és területek megszerzésén dolgozik a hivatal, mint például a sportcsarnok, amely szerepel ugyan a helyi nyilvántartásban, de állami tulajdonban van – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivőjétől. Az épület közelében található Frecska-kert megvásárlása régi terv, nem mondott le róla a város, jelenleg előrehaladott fázisban vannak a tárgyalások a tulajdonossal.
Ugyanakkor megvásárolnák a 2013 óta már a város tulajdonában lévő egykori UCECOM épületkomplexum alatt és fölött lévő területeket is. A szóvivő továbbá közölte,
Itt az elsődleges cél sport- és rekreációs tevékenységek számára lehetőséget biztosítani, ehhez azonban további területek szükségesek a Küküllő mindkét partján. Beazonosították már a terv területigényeit, az elkészült övezeti területrendezési tervet bemutatták a tulajdonosoknak, ez az elképzelés egyelőre itt tart – tette hozzá Zörgő Noémi.
A sajtószóvivőtől továbbá megtudtuk, hogy a csereháti régebbi szociális lakások szomszédságában egy újabb tömb építését tervezi az önkormányzat, ehhez azonban magánterületet kell megvásárolnia. Ez sem volna akadály, ám a tulajdonos a felértékeléshez képest négyszeres árat kér – mondta a szóvivő.
Vannak olyan városrészek is, ahol a törvény értelmében szabad átjárást kell biztosítani akár állami, akár magánterületekről legyen szó. Ilyen a Székelytámadt-vár közvetlen környéke, ahol a falak körbejárhatóságát biztosítani kell. Zörgő Noémi elmondta,
Tervben van az Ugron Gábor utca felső szakaszának modernizálása is, amihez területekre van szüksége a városnak, ugyanis a törvény és a terv által előírt szélességet csak így lehet biztosítani. Továbbá a Harvíz Rt. várható európai uniós fejlesztése városszerte több helyen is érint olyan utcarészeket, amelyek esetében a tulajdonosok nem rendezték még a magántulajdon köztulajdonná nyilvánítását, ezt tehát szintén meg kell oldani – tette hozzá a sajtóreferens.
Emellett a Baróti Szabó Dávid utca javítása sem lehetséges egyes szakaszok városi vagyonkezelésbe vétele nélkül. Az utcának a lépcső tetejétől a gimnáziumig, illetve a plébániáig tartó részének jelentős hányada ugyanis nem közterület, hanem egyházi tulajdonban van, így beruházásokra is csak akkor lesz itt lehetőség, amint az érintett területek városi tulajdonba kerülnek át – tette hozzá Zörgő Noémi.
Az éjszakai esőzések nyomán annyira felgyűlt a víz egy marosvásárhelyi tömbháztetőn, hogy a tűzoltók segítségét kérték a vízmentesítéséhez. Feltehetőleg az eső okozott rövidzárlatot egy segesvári lámpabúrában is, ami kigyúlt.
Október 10–12. között ismét fesztiváli hangulat költözik Szovátára: ekkor rendezik meg a sokak által várt tizedik Tökfesztivált, amely évről évre egyre több látogatót vonz.
Nyelvünkben, zenénkben, szívünkben összetartozunk mottóval szervezték meg a Felső-Maros menti települések fesztiválját, amely a Sodrásban nevet viseli. A hivatalos megnyitó pénteken volt, a szórakoztató programok szombaton és vasárnap zajlanak.
A tyúkokat pusztította a medve hajnalban az egyik koronkai udvarban, és amikor a házból zajt hallott, bocsaival odébbállt. A szomszédos településeken is gyakran feltűnnek a nagyvadak, gyermekeiket féltik a lakók.
Terrorizmus gyanújával helyeztek előzetes letartóztatásba egy 33 éves férfit Beszterce-Naszód megyéből, miután több kisméretű robbanószerkezetet készített és tesztelt otthonában, valamint annak környékén.
Kató Béla erdélyi nyugalmazott református püspök, a Sapientia Alapítvány elnöke vehette át a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Bocskai-díját pénteken Kolozsváron az egyetem napja alkalmából.
Két nagy múltú háromszéki könnyűipari vállalat, az Olt textilgyár és a Secuiana Rt. összesen 146 alkalmazottól válik meg a következő hetekben. A helyzetről Kelemen Tibor, a Kovászna Megyei Munkaerő-elhelyezési Ügynökség vezetője beszélt a Székelyhonnak.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken a helyi és központi közigazgatás reformjának fontosságát hangsúlyozta, megjegyezve, hogy hamarosan meghatározzák azt az alkotmányos módot, amellyel meg lehet tiltani az állami fizetés és a nyugdíj halmozását.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő az autonóm szabályozó hatóságok működésének hatékonyabbá tételét célzó törvényt.
A hivatalba lépése óta eltelt 100 napban a kormány meghozta a Románia pénzügyi hitelességének visszaszerzéséhez szükséges intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!