
Fotó: Pinti Attila
A magyar líra értékeiről tart előadást csütörtökön 17 órakor Tapodi Zsuzsa irodalomtörténész a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Az eseményen ugyanakkor B. Kovács András Bukaresti napló című könyvét is megismerhetik az érdeklődők.
2024. április 10., 11:512024. április 10., 11:51
Tapodi Zsuzsa irodalomtörténész, a Sapientia EMTE professzora előadásával és könyvbemutatóval ünnepli a gyergyószentmiklósi könyvtár a magyar költészet napját. Az itt bemutatásra kerülő könyv, a Bukaresti napló olyan jegyzetek alapján íródott, amelyet a szerző B. Kovács András az 1980-as években vetett papírra, a bukaresti értelmiségi életről, és amelyeket akkor nem a nyilvánosságnak szánt – ismertette Vincze Csilla könyvtárigazgató.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!