Számos program közül választhatnak a résztvevők a csütörtökön kezdődő fesztiválon
Fotó: Barabás Orsolya
A Gyergyószentmiklóst körülölelő természeti adottságokat is szeretnék megmutatni a csütörtökön kezdődő Egyfeszt Összművészeti Fesztiválon. Az ezzel kapcsolatos programokat ismertette Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
2021. július 27., 15:432021. július 27., 15:43
Az Egyfeszt Összművészeti Fesztivál részeként számos olyan kulturális, illetve turisztikai vagy éppen sportjellegű program lesz, amelyeket a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ szervez.
– hangsúlyozta Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója. Többek között a Súgó-barlangban az általános vezetett látogatás mellett az Evilági Együttes ad koncertet, amit Sike Tamás egri borász által bemutatott borkóstolóval kötnek egybe. Ugyanitt Thurzó Zoltán nagyváradi zongoraművész Chopin-estjét két szál gyertya fényénél tartják.
A Gyergyóikum-túra vezetett városnéző túra román, magyar, angol nyelven Gyergyószentmiklós nevezetességeit érinti. Vezetett túrák is lesznek a Gyilkos-tónál és a Pongrácz-tetőn is, ki lehet próbálni a via ferrátát, illetve medveles-látogatásra is lehet jelentkezni. „Nemcsak a várost, hanem a Gyergyószentmiklóst körülölelő természeti adottságokat is szeretnék megmutatni” – hangsúlyozta a Művelődési Központ igazgatója. Ezekhez a programokhoz előzetes jelentkezés, regisztráció szükséges az egyfeszt.ro weboldalon megtalálható telefonszámokon.
László Csaba, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós társulatának munkatársa nyerte el a színházi kritikusok díját – olvasható a színház bejegyzésében.
Szeptember 27-e a határidő a júliusi és augusztusi villanyszámlák kifizetésére használható energiautalványok igénylésére – hívta fel a figyelmet kedden az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Kétezer Hargita megyei gazda földjét ellenőrzik le az APIA munkatársai, mert a műholdképeket elemző rendszer bizonytalan abban, hogy a támogatási kérelemben megjelölt növényfajtákat termesztik-e azokon. Egy hónap múlva kezdődik az előlegek utalása.
Az alkotmányos rend megdöntésére irányuló cselekményekben való bűnrészesség miatt vádat emelt a legfőbb ügyészség Călin Georgescu volt államfőjelölt ellen.
Változik a másodikosok, a negyedikesek és a hatodikosok országos képességfelmérő vizsgája – jelentette ki egy keddi szakkonferencián Daniel David oktatási miniszter.
Fagypont közeli érték volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték keddre virradóra Csíkszeredában. Még az Omu-csúcson sem volt ennyire hideg: ott 1,7 Celsius-fokot mértek a Csíkszeredai 0,5-höz képest.
Kilőtték keddre virradóra azt a medvét, amelyik szombaton emberre támadt a Maros megyei Görgényhodák községben.
Vannak, akik fesztivál karszalagokat, mások focis kártyákat gyűjtenek. De egy igazi sepsiszentgyörgyi Hammer? Na, ő jelenleg QR-kódokat gyűjt! Légy részese te is a Hamm legújabb játékának, hiszen itt mindenki nyer!
Orosz volt a román légteret szombaton megsértő drón, és a hatályos jogszabályok lehetővé tették volna a lelövését – jelentette ki hétfő este Nicușor Dan államfő.
Ilie Bolojan hétfőn a Victoria-palotában a közigazgatás reformjáról és követeléseikről tárgyalt a közigazgatási szakszervezetek képviselőivel.
szóljon hozzá!