Így néz ki a jelenlegi iskolaépület, szeptembertől javítják, bővítik
Két váltásban fognak iskolába járni ősztől az erdőszentgyörgyi diákok, de még nem lehet tudni, hogy pontosan hová és hogyan. Ősztől ugyanis a városi önkormányzat elkezdi a Dózsa György út 5. szám alatt álló tanintézmény felújítását és kibővítését.
2018. augusztus 14., 11:472018. augusztus 14., 11:47
2018. augusztus 14., 12:042018. augusztus 14., 12:04
A jelenlegi Szent György Szakközépiskola keretében működő elemi iskola épületét a század elején építette a magyar állam. Az évtizedek során több felújítási munkálatot is végeztek, de érdemleges változást nem hajtottak végre, így a több mint száztíz éves iskola eredeti formájában látható. Gyakori problémaforrás volt, hogy az előkészítő és 1–8. osztályokba járó gyerekek a Szent György Szakközépiskola különböző épületeibe jártak, ennek megoldását remélik az újonnan épülő intézménytől.
Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere elmondta,
hisz ez azt is jelenti, hogy egyre több gyerek jár iskolába.
– mondta a városvezető, aki a szülőktől is megértést, együttműködést és türelmet kért, hiszen az építkezés alatt más-más helyekre fognak járni a gyerekek iskolába, nem az eddigi tantermeikbe.
Léta Áron, a Szent György Szakközépiskola igazgatója elmondta, még most is folynak az egyeztetések, hogy a szeptemberben kezdődő tanévben melyik osztályt melyik épületbe osszák be. Tény, hogy
így lesznek olyan évfolyamok, akik délután mennek iskolába. Az igazgató ismertette, a kisebbek (előkészítő és első osztályosok), valamint a végzős és középiskolai osztályok mindig délelőtt fognak járni iskolába, a megszokott rendszer szerint. A 2–4. osztályok, illetve a szakiskola második és harmadik évfolyama is délután jár majd a szakközépiskola U épületébe. A 6–7. osztályos diákok programja vár még döntésre, ugyanis annak függvényében, hogy hogyan indulnak a 9. osztályok, valamelyik évfolyamnak még délutáni oktatásban kell részesülnie.
Az új oktatási épület látványterve
A jelenlegi iskolához tartozó telek 4942 négyzetméter, ezen helyezkedik majd el az új létesítmény. A mostani iskola 703,42 négyzetméter összfelületű épület, ebben kilenc tanterem van, amelyben az előkészítő osztályoktól a negyedik osztályig, magyar tagozaton tanuló diákok tanultak az előző tanévben. A tervek szerint az új iskola épületének földszintje 841,27 négyzetméter, és az emelet 834,36 négyzetméter lesz. Ebben, összesen 18 osztályterem, étkező, öltöző, tanári szoba, irodák, orvosi rendelő, raktár, illemhely is tartozik. A felújítási és építkezési munkálatok kivitelezési ideje 18 hónap. Az új iskola épületébe az előkészítő, elemi és középiskolai osztályok fognak tanulni.
2017. decemberében kezdődött az a közbeszerzési eljárás, amely eredményeként elkezdődhetnek a szeptemberi munkálatok. A tavaly novemberi, Fejlesztési Alappal megkötött finanszírozási szerződés aláírása után, közel hét hónapos adminisztrációs akadályt legyőzve, a kész tervekkel, valamint a kivitelezővel megkötött szerződéssel rendelkezik a város vezetősége.
A teljes befektetés értéke 5,173 millió lej, ebből 4,853 millió lejt a Fejlesztési Alap áll, a különbözet a város 2018-as költségvetéséből elkülönített önrész.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Lakóház gyulladt ki Mezőméhesen kedden délelőtt, egy nő életét vesztette.
„Háború utáni” és „siralmas” állapotok – maga a fogyasztóvédelem használja ezeket a leírásokat a tengerparti ellenőrzőakciójuk után.
Július első hetében újból élményekben gazdag napokat tölthettek el a gyerekek a Zetavár Panzióban megrendezett VitaMAG táborban, amelyet, mint az elmúlt nyolc évben is, támogatóként segített a Cetate Production sátorgyár.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
szóljon hozzá!