Izsák Balázs szerint a székely személyi kártya a székelység önszerveződésének legfontosabb eszköze lesz. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A román szociáldemokrata párt (PSD) képviselője hatósági szigorral reagálna a székely személyi kártya gondolatára, amely Izsák Balázs SZNT-elnök szerint a székelység önszerveződésének legfontosabb eszköze lesz – olvasható a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményében.
2021. december 13., 17:442021. december 13., 17:44
A székely személyi kártyára vonatkozóan tíz nappal ezelőtt fogadott el határozattervezetet a Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága. Az SZNT szerint Magyarországnak és Romániának is érdeke a jó kapcsolat fenntartása a romániai többség és a romániai magyar közösség között.
Székelyföldi/székely személyi kártya bevezetésére tett javaslatot a Székely Nemzeti Tanács (SZNT). A tervek szerint a QR-kóddal ellátott okmányt bárki megkaphatná, aki egyetért Székelyföld területi autonómiájával.
Az okmány bevezetését kezdeményezők továbbá változatlanul azt kérik Székelyföld minden lakójától és a Székelyföldön kívül élő székely emberektől, hogy
a Székely Nemzeti Tanács e-mail-címére (szntiroda@gmail.com), illetve csatlakozzanak a Szabad Székelyföld elnevezésű Facebook-csoporthoz, amely azért jött létre, hogy nyilvános felületet biztosítson a székely személyi kártyával kapcsolatos építő jellegű ötleteknek.
Előzetes letartóztatásba helyeztek pénteken az ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves kedvesét. A lány anyjának megölésével gyanúsítják őket.
A bukaresti tűzoltók péntek este kiemelték a romok közül a fővárosi tömbházrobbanás harmadik halálos áldozatának holttestét.
Lakbértámogatást kapnak azok a családok, amelyeknek a lakása használhatatlanná vált a pénteki bukaresti tömbházrobbanás nyomán.
A pénteken felrobbant bukaresti, Rahovei úti tömbháznál a Distrigaz Sud földgázszolgáltató egy nappal korábban leállította a gázszolgáltatást, amikor azonban egy pénteki bejelentés nyomás ismét kiszálltak a helyszínre, már nem volt zárópecsét a gázcsapon.
A pénteki bukaresti tömbházrobbanás három sérültje súlyos égési sérüléseket szenvedett – nyilatkozta az egészségügyi miniszter.
Az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,6 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban, és a tagállamok közül továbbra is Romániában a legmagasabb, 8,6 százalék.
A testvérvárosa, Gyula által kezdeményezett SUSCOMNET – Fenntartható Városok – Sustainable Cities nemzetközi konferenciát látja vendégül Csíkszereda. A fenntartható városfejlesztés témában számos előadást követhettek az érdeklődők.
Háromra nőtt a pénteki bukaresti tömbházrobbanás halálos áldozatainak a száma – jelentette be Raed Arafat egészségyügyi államtitkár.
Medvetámadás nyomait viselő férfit találtak holtan az otthona közelében Almásmezőn – tájékoztatott pénteken a Neamț megyei rendőrség.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
1 hozzászólás