
A tervezet szerint mindenki megkaphatná az igazolványt, aki egyetért Székelyföld autonómiájával. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Székelyföldi/székely személyi kártya bevezetésére tett javaslatot a Székely Nemzeti Tanács (SZNT). A tervek szerint a QR-kóddal ellátott okmányt bárki megkaphatná, aki egyetért Székelyföld területi autonómiájával, és az autonómiastatútumban meghatározottakkal – derül ki az SZNT tájékoztatásából.
2021. december 06., 15:582021. december 06., 15:58
2021. december 06., 16:582021. december 06., 16:58
A személyi kártya bevezetéséről szóló határozattervezetet az SZNT legutóbbi ülésén, december 3-án bocsátották közvitára, a legközelebbi ülésig, amelynek egyelőre nincs meghatározott időpontja, azt ugyanis ezt a járványügyi szabályok befolyásolják.
Az okmány igénylése egy formanyomtatvány kitöltésével zajlana, amelyen szerepelne az igénylő családneve és keresztneve, születési ideje és helye, valamint az állandó lakcíme illetve a neme. Ugyanakkor az igénylés kötelező módon tartalmazná előnyomtatott formában az igénylő kötelezettségvállalását Székelyföld területi autonómiája iránt.
A személyi kártya adatbázisát egy, az SZNT Állandó Bizottsága által kijelölt szervezet/intézmény kezelné, aki egyben a rendszer adatkezelője is lenne. Az elképzelés szerint ugyanakkor
Az SZNT felhatalmazta a tanács elnökét, Izsák Balázst, hogy minden gyakorlati kérdésben eljárjon a határozat végrehajtása érdekében. a személyi kártyával kapcsolatos véleményeket, javaslatokat a Székely Nemzeti Tanács e-mail címére lehet küldeni.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
3 hozzászólás