Az udvarhelyi rajtaütésen készült rendőrségi felvétel. Ezek az anyagok már nem kerülnek forgalomba
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Több mint 37 kilogramm kannabiszt és 955 gramm kokaint foglaltak le a rendőrök a január 19-e és február 1-je között országszerte lezajlott akciókban. Az említett periódusban Hargita és Maros megyében is voltak rajtaütések.
2024. február 03., 14:402024. február 03., 14:40
2024. február 03., 14:422024. február 03., 14:42
Az Országos Rendőr-főkapitányság szombaton kiadott közleményében összegzi a közelmúlt drogfogásait. Tájékoztatásuk szerint január 19-e és február 1-je között
több mint 37 kilogramm kannabiszt,
955 gramm kokaint,
1089 gramm szintetikus drogot,
2118 gramm egyéb pszichoaktív anyagot,
és 63 dózis egyéb kábítószert foglaltak le a rendőrök.
A rajtaütések részeként ugyanakkor 22 aprítógépet, 20 precíziós mérleget, 297 tablettát, 4 halálos és 6 nem halálos lőfegyvert, illetve 124 töltényt koboztak el. Lefoglaltak továbbá 8 személygépkocsit, 165 mobiltelefont, 7 laptopot, 4 számítógépet, 10 019 SIM-kártyát, 5 táblagépet, 11 adattárolót, 9 kilogramm pirotechnikai anyagot, 190 545 lejt, 77 867 eurót és 4 bankkártyát – összegzi az Agerpres hírügynökség a rendőrség közleménye alapján.
A rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársaival közösen az említett időszakban 54 akciót hajtottak végre ember- és migránskereskedelemre, kábítószer-kereskedelemre, számítógépes bűnözésre szakosodott szervezett bűnözői csoportok felszámolására.
Ezek keretében 207 helyszínen végeztek házkutatásokat, 9 tettenérést szerveztek meg; a nyomozások 199 személyt érintenek. A közlemény értelmében
tíz személy hatósági felügyelet alá került.
Éppen egy hete, január 26-án számoltunk be arról, hogy kábítószer-birtoklás és kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt kilenc személyt előzetes letartóztatásba helyezett, egy ellen pedig hatósági felügyeletet rendelt el a Maros megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT), miután házkutatások során 570 gramm „kristályt” és más drogokat találtak.
A Hargita megyei rendőrség szervezett bűnözés elleni szolgálatának akciójáról pedig pár nappal korábban, január 22-én írtunk. Január 21-én a rendőrök Székelyudvarhelyen tetten értek egy férfit, amint éppen pszichoaktív szert árult. A nyomozati anyagból kiderült, hogy 2023 és 2024 januárja között a férfi több alkalommal is tiltott szereket adott el a városban és a környező településeken élő fogyasztóknak.
Kábítószer-birtoklás és kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt kilenc személyt előzetes letartóztatásba helyezett, egy ellen pedig hatósági felügyeletet rendelt el a Maros megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Pszichoaktív hatású szerekkel való kereskedelem gyanújával indítottak eljárást egy magyar állampolgárságú férfi ellen a Hargita megyei rendőrség szervezett bűnözés elleni szolgálatának nyomozói.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!