
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Pszichoaktív hatású szerekkel való kereskedelem gyanújával indítottak eljárást egy magyar állampolgárságú férfi ellen a Hargita megyei rendőrség szervezett bűnözés elleni szolgálatának nyomozói.
2024. január 22., 20:132024. január 22., 20:13
Vasárnap a rendőrök Székelyudvarhelyen érték tetten a férfit, amikor éppen pszichoaktív szert (2MMC) árult. A nyomozati anyagból kiderült, hogy 2023 és 2024 januárja között a férfi több alkalommal is tiltott szereket adott el a városban és a környező településeken élő fogyasztóknak.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A gyanúsított által használt helyszíneken végzett házkutatások nyomán 78 darab pszichoaktív szert (2MMC) és kannabiszt tartalmazó tasakot, 835 darab üres lezárható tasakot, porszerű anyag nyomait tartalmazó tasakokat, három darab nagy pontosságú elektronikus minimérleget, 9600 lejt, mobiltelefonokat és két gázpisztolyt találtak meg és foglaltak le.
A nyomozás folytatásaként hétfőn 16 házkutatási parancsot hajtottak végre Székelyudvarhelyen és több szomszédos településen, amelyek során nagy kockázatú kábítószert, pszichoaktív szereket, aprítóeszközöket, pénzt, mobiltelefonokat, két pisztolyt (egyik sűrített levegős, másik airsoft) és egyéb bizonyítékokat találtak és foglaltak le.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Vasárnap a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyosztály Hargita megyei területi irodájának ügyészei elrendelték a gyanúsított 24 órás őrizetbe vételét, majd hétfőn a Hargita Megyei Törvényszék 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte a férfit.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!