
A képzés kifejezetten „munkahelybarát”, hiszen az órák délután vagy hétvégén zajlanak
Fotó: Pixabay
Márciusban kezdődik a Babeș-Bolyai Tudományegyetem posztgraduális IT-képzésének második évfolyama Székelyudvarhelyen: a másfél éves képzésre bárki jelentkezhet, aki rendelkezik valamilyen felsőfokú végzettséggel.
2021. február 03., 09:012021. február 03., 09:01
2021. február 03., 10:042021. február 03., 10:04
Február 19-ig lehet online jelentkezni a BBTE átképzésére: az akkreditált, magyar nyelvű, másfél éves IT-képzés Székelyudvarhelyen zajlik majd, tájékoztattak a szervezők.
A programot második alkalommal indítja el a tudományegyetem Matematika és Informatika Kara, az első évfolyam tavaly szeptemberben végzett. Egyébként a képzési program ezúttal is a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség, a Hargita Business Center, valamint a Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala által működtetett Regionális IT Fejlesztési Program csapatával partnerségben valósul meg.
Fontos tudni, hogy a programban azok vehetnek részt, akik rendelkeznek felsőfokú, egyetemi végzettséggel, ám a területre vonatkozóan nincsen semmilyen megkötés.
Jelentkezni online lehet a BBTE honlapján, az oktatás fül alatt, illetve a programról további információk is ott, illetve a U-Hub weboldalán olvashatók.
Az érdeklődők előbb jelentkeznek, majd e-mailben kapják meg a beiratkozáshoz szükséges linket: a szükséges dokumentumokat a BBTE tanulásmenedzsment rendszerén keresztül kell feltölteni a február 15–21. közötti időszakban. Felvételi vizsga is lesz: február 27-én, szintén online tartják. A képzés legtöbb 25 fős csoportban zajlik majd.
– sorolta Kőrössy Andrea, a HBC menedzser-asszisztense. Egyébként az átképzés első felvonása tavaly szeptemberben zárult: az első évfolyamon a vizsgára beiratkozott 13 diák sikeresen megvédte a szakdolgozatát, és oklevelet szerzett. Még megtudtuk: többen közülük azóta már el is helyezkedtek helyi cégeknél, míg mások aktuális munkahelyükön kamatoztatják a megszerzett tudást.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
szóljon hozzá!