
Ismét elhalasztotta az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) bejegyzését a bukaresti törvényszék, ám az mindenképp pozitív dolog, hogy a több hónapos huzavona után a fővárosi bírói testületnek egy hét múlva már döntést kell hoznia.
2011. szeptember 08., 14:432011. szeptember 08., 14:43
2011. szeptember 08., 15:412011. szeptember 08., 15:41
Toró T. Tibor: szeptember 15-én már nem lesz halasztás
„Több lehetőség nincs a halogatásra, már így is nyolcszor annyi idő telt el az első, május eleji bejegyzési kérelmünk óta, mint amennyit halasztás címen a törvény megenged” – tájékoztatta a Székelyhon.ro-t a csütörtöki döntés után Toró T. Tibor. Az EMNT pártbejegyzéssel megbízott ügyvezető elnöke hozzátette, annak ellenére optimisták, hogy az ügyészség álláspontja csütörtökön is ellenséges volt, de a bírói testület érdeklődése most először már pozitívnak tűnt.
„Végre alkalmunk adódott érdemben felsorolni a pártbejegyzés melletti érveinket. Elmondhattuk, hogy az az indok, miszerint az alakulat nem a nemzeti érdek képviseletét vállalja, hanem egy közösség érdekére összpontosít, nem állja meg a helyét. Programunkból kiragadtak egy fél mondatot, és arra építették elutasító indoklásukat” – érvelt Toró, aki megjegyezte, egy héttel a döntés előtt „a bírók meglepő figyelemmel hallgatták a bejegyzés mellett szóló érveket”.
Az EMNP, Drăghici és a DNA esete
Közben az EMNP bejegyzését – csalásra hivatkozva – májusban megóvó fővárosi román ügyvédről, bizonyos Adrian Drăghici-ről kiderült, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) azzal vádolja, hogy jogosulatlanul jutott több millió euró közpénzhez. Ugyanakkor ez az ügyvéd volt az a bukaresti személy is, aki tavasszal közjegyző előtt felhatalmazott két RMDSZ-es politikust, hogy áttanulmányozhassák a bejegyzés előtt álló néppárt törvényszéki dossziéját.
„Tudtunk róla, legalábbis gyanítottuk, hogy a két esetben ugyanarról a személyről lehet szó. Egyáltalán nem jó jel, hogy egy magyar szervezet egy ilyen gyanús fickóval került kapcsolatba. Reméljük, az RMDSZ-től kapott honoráriuma nem volt ilyen magas, mint a DNA-ügyben, és hogy a munkáért kapott juttatás nem az erdélyi magyarság pénzéből vándorolt az ügyvédhez” – jegyezte meg az ügyvezető elnök.
Pozitív döntésre várva
Portálunk kérdésére, hogy mi lesz, amennyiben a pártot mégsem jegyzik be jövő csütörtökön, Toró azt válaszolta, ezzel most nem foglalkoznak, mivel arra készülnek, hogy egy hét múlva mindenképp pozitív döntés fog születni.
„Egyszer legyen meg a döntés, aztán elkezdődhet az építkezés is. Most tényleg ez az építkezés legfőbb akadálya. Miután bejegyezték az EMNP-t, készek vagyunk tárgyalni az RMDSZ-szel és az MPP-vel. Nemzetpolitikai kérdésekben egyébként is az a legfontosabb, hogy egy asztalhoz üljünk” – summázta Toró T. Tibor.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!