
Megyei és helyi vezetők csütörtökön egyetértettek: készülni kell a pályázatra
Fotó: Baricz Tamás Imola
A gyergyószentmiklósi önkormányzat elképzelése, mely szerint egy vállalkozói inkubátorházat létesítene, kivitelezhetőnek látszik. Bajkó Tibor, az Arbor Vállalkozók Szövetségének elnöke bejelentette, a Hargita megyei önkormányzat támogatja a várost a gazdasági élet fellendítéséért tett erőfeszítésében. Az épület felújítására pályáznak, az önrész előteremtésében kap segítséget a város.
2017. április 06., 18:192017. április 06., 18:19
Az önkormányzat elképzelését Nagy Zoltán polgármester ismertette sajtótájékoztatón. „Azt szeretnénk, hogy Gyergyószentmiklós legyen a kisrégió gazdasági központja, és
A képviselő-testület a költségvetéssel együtt a beruházási listát is megszavazta, amely tartalmazza az épület felújítási tervezését” – ismertette Nagy Zoltán. Egyelőre a szükséges dokumentációk előkészítése zajlik, hogy mire kiírják a pályázatot, készen legyen minden. Elhangzott, 200 ezer és 7 millió euró közötti összegre lehet pályázni.
Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke az önkormányzat támogatásáról biztosította a városvezetést. „Azt gondolom, hogy szükség van Gyergyószentmiklóson is egy jól működő inkubátorházra, jól dolgozik az Arbor, és itt a vállalkozók összefognak. Úgy gondolom, rá lehet erősíteni olyan szolgáltatásokkal, melyek a vállalkozók tevékenységét, illetve a fiatal vállalkozókat segítik. 2015 decemberében – az akkor még alpolgármesterként tevékenykedő – Nagy Zoltán kért ebben segítséget, és most azért vagyunk itt, hogy segítsünk. Valószínű, hogy nagy lesz az önrésze az uniós pályázatnak, melyből megvalósítaná a város az elképzelését. Gyergyószentmiklós anyagi helyzetét ismerve a megyei tanács részéről rendben van a támogatás, készülni kell a pályázatra” – ismertette Borboly Csaba.
Hozzátette, húsvét után tárgyalnak még a részletekről, de mindenképp pozitívum, hogy van egy épület. Borboly hangsúlyozta,
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
szóljon hozzá!