
Fotó: Forrás: Brassó Megye Tanácsa
Bemutatták a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér utastermináljának látványterveit. Az épület a hagyományost és a korszerűt ötvözi, kecses ívekből bontakozik ki.
2018. augusztus 30., 17:012018. augusztus 30., 17:01
2018. augusztus 30., 17:082018. augusztus 30., 17:08
A szerdai bemutató sajtótájékoztatón részt vett Adrian Veștea, Brassó Megye Tanácsának elnöke, George Scripcaru, Brassó város polgármestere, Tamás Sándor Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Marian Rasaliu Brassó megyei prefektus, a projekt melletti összefogást hangsúlyozva. Dorin Ștefan építészmérnök a bemutatón elmondta,
A hagyományost a korszerűvel ötvözzük, szögezte le a tervező. A terminál épülete 11 ezer négyzetméteres lesz, a vasbeton szerkezetből és üvegfalakból készül, a tetőszerkezete szintén üvegből és fotovoltaikus elemekből áll, hozzájárulva az energiafogyasztás csökkentéséhez.
Fotó: Forrás: Brassó Megye Tanácsa
Alexandru Anghel projektkoordinátor szerint, az épületben annyira jól megtervezett kell legyen a rendszer, hogy csúcsforgalom esetén is, gond nélkül ki tudjon szolgálni legalább három 180 férőhelyes repülőgépet. Olyan megoldást kerestek, amely lehetővé teszi a terminál utólagos bővítését.
Fontos, hogy olyan megvalósításokkal lépjen előre a brassói reptér, melyeket már senki nem tud visszafordítani – szögezte le megkeresésünkre Tamás Sándor. Kovászna Megye Tanácsának elnöke emlékeztetett, hogy az elmúlt tíz évben egyértelműen látszott, hogy a bukarestiek ellenérdekeltek, holott minden gazdasági és turisztikai érv amellett szól, hogy Brassóban legyen repülőtér.
– részletezte a háromszéki politikus. Szerinte, minden nap olyan lépésekre van szükség, melyek már nem fordíthatók vissza, függetlenül a bukaresti politikai széljárástól. Tamás Sándor biztatónak tartja a reptér melletti összefogást,
Fotó: Forrás: Brassó Megye Tanácsa
A sajtótájékoztatón Kovászna Megye Tanácsának elnöke megismételte a felajánlást, hogy a projekt befejezése előtt Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy önkormányzata 3-3 millió euróval hajlandó beszállni. „Fontos, hogy lássák, Brassó nincs ebben egyedül, hiszen ez egy regionális projekt. Minden tanulmány igazolja, hogy a nemzetközi repülőtér hatvan kilométeres körzetében gazdasági fellendülés várható.
– mondta Tamás Sándor. Rámutatott, Brassó megyével közösen már évek óta tervezik a reptér felé vezető úthálózat felújítását. A Regionális Operatív Program keretén belül nyertes pályázataik vannak, egész Erdővidéket kinyitják, és azok az utak is a reptér irányába tartanak. Korszerűsítették a Sepsiszentgyörgy-Illyefalva-Aldoboly közötti megyei utat, az egyezség értelmében ezt Brassó megyében Szentpéteren keresztül bevezetik a körgyűrűbe, majd onnan lehet letérni a reptérre. Tamás Sándor hangsúlyozta,
Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerint, a következő három-öt évben teljesen átalakul a Magyarországról Székelyföldre érkező turizmus iránya, már most a déli autópályán másfél órával közelebb van Budapest, mint északi irányból, erre a magánszféra kell rákészüljön.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!