Fotó: Árvai Károly/MTI
Megerősíti az országos Stratégiai Kommunikációs Csoport az újabb csíkszéki fertőzöttek hírét, statisztikájukban ugyanis tizeneggyel nőtt a Hargita megyei fertőzöttek száma, 25-ről 36-ra.
2020. május 15., 13:122020. május 15., 13:12
2020. május 15., 13:292020. május 15., 13:29
Megugrott a Hargita megyei koronavírus-fertőzöttek száma, az országos Stratégiai Kommunikációs Csoport adatai szerint a tegnaphoz képest péntekre tizeneggyel nőtt az igazolt esetek száma, 25-ről 36-ra. Ezzel mintegy megerősítik a korábban közölt új fertőzéseket, sőt a nem hivatalosan említett kilenc fertőzött helyett tizenegy új pozitív esetről tájékoztatnak.
Etédhez hasonló gócpont alakulhat ki Csíkmindszenten, ahol két nap alatt kilenc személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést. Az első érintett a feltételezések szerint Nyárádkarácson községben járva fertőződhetett meg.
Ami a többi székelyföldi megyét illeti, Maros megyében 641-re nőtt a fertőzöttek száma, ami plusz három esetet jelent a tegnapihoz képest, Kovászna megyében pedig kettővel nőtt a koronavírusos beteg száma csütörtök óta, így Háromszéken összesen 228 fertőzöttről készült jelentés.
Ferdítések sokasága miatt nem tudni pontosan, merre jártak az elmúlt időszakban a csíkszmindszenti fertőzöttek. Az érintettek eltérő módon számoltak be az előzményekről, így az is lehet, hogy mégsem Nyárádkarácsonból hurcolták be a fertőzést a csíki térségbe.
Változatlanul Suceava megyében és Bukarestben van a legtöbb koronavírusos beteg, 3386, illetve 1591. A legutóbbi tájékoztatás óta 190 új koronavírusos megbetegedést igazoltak országszerte, és ezzel 16 437-re nőtt a fertőzöttek száma. A betegek közül 9370-et gyógyultnak nyilvánítottak és kiengedtek a kórházból. Jelenleg 219 pácienst ápolnak az intenzív osztályon. Ez idáig 1056 halálos áldozata volt a koronavírusnak Romániában.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!