Az elmúlt év legsikeresebb előadásaival indítja az évadot az M Studio mozgásszínház, ugyanakkor zajlanak a februári bemutató próbái is.
2013. január 03., 12:112013. január 03., 12:11
2013. január 06., 19:032013. január 06., 19:03
Miközben február elejére tervezett bemutató előadás, a Veres Nagy Attila által rendezett Kecsevecse című darab próbái is zajlanak, az év első hónapja rendkívül mozgalmasnak ígérkezik – tájékoztattak a mozgásszínház vezetői. Vasárnap este 7-től újra megtekinthető lesz a 2010–2011-es évad legsikeresebb előadása, a Mihai Măniuţiu által rendezett Othello és hőn szeretett Desdemonája című tragikomédia Györgyjakab Enikő és Györgyjakab András főszereplésével.
Ugyanakkor továbbra is műsoron tartják a tavaly díjazott produkciót: a Gemza Péter által rendezett Mint a fagyöngy darabot, melyet január 5-én valamint 19-én este 7 órától ismét megtekinthet a sepsiszentgyörgyi közönség. A társulat ezt követően magyarországi meghívásnak eleget téve január 23-án és 24-én a budapesti Szkéné Színházban vendégszerepel. A turné után a nagy érdeklődésre való tekintettel legújabb bemutatójukból, az Uray Péter művészeti vezető által rendezett Szentivánéji álomból diákelőadást tartanak január 28-án, 18 órától elsősorban diákoknak.
Az előadások helyszíne változatlanul a Tamási Áron Színház Új Stúdiója, helyet egyeztetni, jegyet vásárolni a városi kulturális szervezőirodában lehet. A szervezők felhívják az Ábel-bérletesek, valamint a jegyet telefonon előre lefoglalók figyelmét, hogy a helyeket az előadást megelőző napon 15 óráig áll módjukban fenntartani, ezt követően az előjegyeztetés érvényét veszti.
Az elmúlt hetekben többen a közösségi médiában osztották meg elégedetlenségüket a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán tapasztalt ellátással kapcsolatban. A kórház főigazgatója a Székelyhonnak reagált a panaszokra.
A mesemondók missziója kihívásokkal teli, de szükség van rá, talán most leginkább – vallja Bedőházi Beáta. A szakemberrel a közelgő Erdélyi Népmesemondó Találkozó apropóján beszélgettünk az élőszavas mesemondás erejéről.
Tanárt és tanítványt díjaztak az Erdővidéki Közművelődési Napok keretében Baróton. Incze Mózes Munkácsy-díjas festőművészt a város díszpolgárává avatták, egykori tanárát, Rácz Magdát pedig Erdővidék Kultúrájáért Díjjal ismerték el.
Támogatná a helyben maradó orvosokat és gyógyszerészeket a Studium–Prospero Alapítvány: két, teljesen felszerelt szolgálati lakásra hirdetnek pályázatot Sepsiszentgyörgyön, november 15-i beköltözéssel.
Kökösbácsteleken aggódva figyelték a Tatrang szintjének emelkedését, de a folyó végül nem lépett ki a medréből, továbbá a Feketeügy és az Olt hozama sem nőtt jelentősen. Ebben az évben másodjára fenyegette árvíz a falut.
A lakosság segítségét kéri a sepsiszentgyörgyi rendőrség annak a nőnek a megtalálásában, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy férfi által elhagyott bankkártyát használt több helyen is Sepsiszentgyörgyön és Brassóban.
Széleskörű rendőrségi akció zajlott csütörtökön többek között Hargita és Kovászna megyében is, egy szervezett bűnözéssel és informatikai hamisítással kapcsolatos ügyben. A hatóságok több mint negyven házkutatást tartottak tíz megyében.
A szervezők érdekfeszítő kiállítást iktattak a 30. Erdővidéki Közművelődési Napok programjába. A jubileumi év keretében október 9-én, csütörtökön 13 órakor a baróti múzeum kertjében nyílik meg a Jókai Háromszéken című emlékkiállítás.
Október 7-én éjjel a Tatrang-folyó vízszintje megemelkedett, a Brassó és Kovászna megyék határán fekvő Kökösbácsteleken áradástól tartanak. A polgármester szerint a legaggasztóbb az, hogy nem tudnak jobban felkészülni az árvízre, mint tavasszal.
A textilgyűjtő kukák kifosztását és tartalmuk széthányását csak a köztisztasági vállalat, a helyi rendőrség és a lakosság összefogásával lehetne megakadályozni. Máthé László, a Tega igazgatója szerint viszont valahol mindig homok kerül a gépezetbe.
szóljon hozzá!