
Balról jobbra: Borboly Csaba, Nechita-Adrian Oros és Ion Proca
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyébe látogatott pénteken Nechita-Adrian Oros. A mezőgazdasági miniszter ebben az évben az ország összes megyéjébe elutazott már három kivételével, ezek közé tartozott Hargita megye is. Az országos körút célja, hogy felmérje, milyen specifikus problémákkal küszködnek a gazdák a különböző térségekben, és ezeket beépítsék az Országos Stratégiai Programba.
2020. november 20., 14:062020. november 20., 14:06
2020. november 20., 14:092020. november 20., 14:09
Nechita-Adrian Oros mezőgazdasági miniszter pénteken Hargita megyébe tett látogatása során elsőként egy találkozón vett részt Hargita Megye Tanácsának márványtermében a szaktárcának alárendelt intézmények képviselővel. Ezt követően sajtótájékoztatót tartott Ion Proca prefektus és Borboly Csaba megyei tanácselnök társaságában.
Mint a miniszter elmondta, elvégeztek egy SWOT analízist, amelynek segítségével felmérték, mire van leginkább szüksége a romániai mezőgazdaságnak. Emellett azonban arra is kíváncsiak, milyen helyspecifikus problémákkal küszködnek a különböző megyékben.
A miniszter azt is elárulta, hogy a gondok felderítése céljából három kivételével már az ország összes megyéjébe ellátogatott, még Hargita, Kovászna és Mehedinți megyék maradtak hátra, előbbit pótolta pénteki látogatásával. A térségben a hegyvidéki gazdálkodás nehézségeibe szeretett volna betekintést nyerni, ezért a megyeszékhelyi egyeztetés után további látogatásokat tesz Szépvízre, Gyergyószentmiklósra, Maroshévízre, Bélborra és Zetelakára, ahol gazdákkal, helyi vállalkozások vezetőivel találkozik.
Fotó: Veres Nándor
A miniszter a sajtótájékoztatón azt is kiemelte, hogy
„Vigyáznunk kell, hogy megőrizzük az egyensúlyt, mivel Romániában található a legtöbb farm, szám szerint 830 ezer, viszont ezek nagyon megoszlanak. A megművelt területek 40 százalékán a gazdák 97 százaléka dolgozik 5 hektárnál kisebb farmokon. A területek további 40 százalékát a gazdák 0,56 százaléka műveli meg 300 hektáron felüli farmokon. Ennek értelmében a területek mindössze húsz százalékát művelik meg közepes családi gazdaságokban” – részletezte a miniszter.
Fotó: Veres Nándor
Nechita-Adrian Oros továbbá arról is beszélt, hogy
Ezt kétféle módszerrel érnék el: egyrészt serkentenék a különböző társulások létrejöttét, és bátorítanák a helyi közpiacokat. Emellett a generációváltásról is szót ejtett, kiemelve a fiatal gazdák támogatásának fontosságát. Hozzátette: programjuk mindemellett magába foglalja majd egyebek mellett öntözőrendszerek létrehozását is, illetve nyolc regionális központ segítségével megteremtenék a feltételeit a hazai termékek begyűjtésének, tárolásának, szétosztásának és népszerűsítésének.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!