Fotó: Pinti Attila
Vonattal ütközött egy terepjáró a karcfalvi vasúti átjárónál szerdán délután, a személyautó sofőrje a mély árokba zuhant járműben szörnyethalt.
2018. december 19., 19:432018. december 19., 19:43
2018. december 19., 20:492018. december 19., 20:49
Csíkszeredába tartó vonattal ütközött egy személygépjármű szerdán délután öt után tíz perccel a karcfalvi vasúti átjárónal, a baleset következtében a személyautó sofőrje a helyszínen életét vesztette. Az ütközés után a gépjármű egy mély árokba zuhant, elpusztult az autóban szállított kutya is.
Fotó: Pinti Attila
A balesetet követően sokáig állt a vasúti közlekedés az érintett szakaszon, a veszteglő Marosvásárhely–Bukarest járatot nemrég engedték el – jelentette a helyszínről kollégánk, aki szerint a tűzoltóság műszaki mentéssel foglalkozó szakemberei, illetve a mentőszolgálat egysége is a helyszínre sietett, de
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjének információi szerint csíkszentdomokosi az áldozat, a 69 éves L. A. körültekintés nélkül akart átkelni a vasúti átjárón. A helyszínen – az európai útról a községközpontba vezető 84-es községi úton található átjárónál – nincs sorompó.
Fotó: Pinti Attila
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.