
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A koronavírus-járvány negyedik hullámában is szeretnék fenntartani a jelenlegi működést, azaz ne kelljen csökkenteni a nem fertőzöttek ellátására fordított erőforrásokat – szögezték le szerdán a sepsiszentgyörgyi kórház vezetői.
2021. szeptember 01., 17:322021. szeptember 01., 17:32
András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója elmondta, célként fogalmazták meg, hogy minél tovább fenntartsák a jelenlegi berendezkedést. Az elmúlt három hónapban a koronavírus-fertőzéssel kapcsolatos tevékenység a minimálisra csökkent, de fenntartották a külön covidos műtőket, intenzív terápiás osztályt, a sürgősségen az elkülönítőket a fertőzötteknek és azoknak, akiknél fennáll a fertőzés gyanúja. A PCR-tesztelés szabályai nem változtak, tehát például az onkológián a bennfekvéshez negatív teszteredményre van szükség.
Ha az esetszámok emelkednek, és a sürgősségen egyre többen jelentkeznek a fertőzésre utaló tünetekkel, kénytelenek lesznek a visszarendeződésről dönteni, és több erőforrást szánni a koronavírus-fertőzöttek ellátására.
– mondta az igazgató. Hozzátette, az átoltottsági arány, valamint az, hogy a lakosság mennyire tartja be az óvintézkedéseket, szerepet játszik a negyedik hullám lefolyásában. Amennyiben az esetszámokat sikerül kordában tartani, a kórházban sem lesz szükség nagyarányú átszervezésre.
Az egészségügyi minisztérium képviselői és a járványügyi hatóságok arra hívták fel a kórházak figyelmét, hogy készüljenek a kiskorú fertőzöttek ellátására, biztosítsák számukra is az intenzív, illetve a szubintenzív ellátást. Az igazgató elmondta, azt tapasztalták, hogy a betegek későn, az utolsó pillanatban fordulnak orvoshoz, ezért arra kér mindenkit, hogy ne várják, amíg a tüneteik súlyosbodnak, időben kérjenek segítséget. Ez nemcsak a koronavírus-fertőzésre, hanem minden betegségre vonatkozik.
Az elmúlt időszakban a kórház hét orvost alkalmazott, ezzel is részben a negyedik hullámra készülnek. Két sürgősségi szakorvos, két gyerekgyógyász, egy intenzív terápiás orvos, egy fertőző betegségekkel foglalkozó szakorvos kezdte el a munkát Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor alkalmaztak egy reumatológust, és szeptember közepén tartják a versenyvizsgát egy belgyógyász állás betöltésére.
Jelenleg a kórházban három koronavírus-fertőzöttet kezelnek, közülük ketten szorulnak intenzív terápiás ellátásra, elsősorban a súlyos társbetegségeik miatt. Az elmúlt időszakban kiskorú fertőzöttet nem kezeltek – mondta el Rosu Mátyás orvosigazgató.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint csütörtök délutántól hétfő 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
szóljon hozzá!