Hirdetés
Hirdetés

Ha kordában tudják tartani a koronavírusos esetszámokat, nem kell visszarendezni a kórházat

Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

A koronavírus-járvány negyedik hullámában is szeretnék fenntartani a jelenlegi működést, azaz ne kelljen csökkenteni a nem fertőzöttek ellátására fordított erőforrásokat – szögezték le szerdán a sepsiszentgyörgyi kórház vezetői.

Bíró Blanka

2021. szeptember 01., 17:322021. szeptember 01., 17:32

András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója elmondta, célként fogalmazták meg, hogy minél tovább fenntartsák a jelenlegi berendezkedést. Az elmúlt három hónapban a koronavírus-fertőzéssel kapcsolatos tevékenység a minimálisra csökkent, de fenntartották a külön covidos műtőket, intenzív terápiás osztályt, a sürgősségen az elkülönítőket a fertőzötteknek és azoknak, akiknél fennáll a fertőzés gyanúja. A PCR-tesztelés szabályai nem változtak, tehát például az onkológián a bennfekvéshez negatív teszteredményre van szükség.

Ha az esetszámok emelkednek, és a sürgősségen egyre többen jelentkeznek a fertőzésre utaló tünetekkel, kénytelenek lesznek a visszarendeződésről dönteni, és több erőforrást szánni a koronavírus-fertőzöttek ellátására.

Hirdetés
Idézet
Ennek a mikéntjéről zajlanak a belső egyeztetések, ám reméljük, hogy erre minél később, vagy egyáltalán nem lesz szükség

– mondta az igazgató. Hozzátette, az átoltottsági arány, valamint az, hogy a lakosság mennyire tartja be az óvintézkedéseket, szerepet játszik a negyedik hullám lefolyásában. Amennyiben az esetszámokat sikerül kordában tartani, a kórházban sem lesz szükség nagyarányú átszervezésre.

Az egészségügyi minisztérium képviselői és a járványügyi hatóságok arra hívták fel a kórházak figyelmét, hogy készüljenek a kiskorú fertőzöttek ellátására, biztosítsák számukra is az intenzív, illetve a szubintenzív ellátást. Az igazgató elmondta, azt tapasztalták, hogy a betegek későn, az utolsó pillanatban fordulnak orvoshoz, ezért arra kér mindenkit, hogy ne várják, amíg a tüneteik súlyosbodnak, időben kérjenek segítséget. Ez nemcsak a koronavírus-fertőzésre, hanem minden betegségre vonatkozik.

Az elmúlt időszakban a kórház hét orvost alkalmazott, ezzel is részben a negyedik hullámra készülnek. Két sürgősségi szakorvos, két gyerekgyógyász, egy intenzív terápiás orvos, egy fertőző betegségekkel foglalkozó szakorvos kezdte el a munkát Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor alkalmaztak egy reumatológust, és szeptember közepén tartják a versenyvizsgát egy belgyógyász állás betöltésére.

Jelenleg a kórházban három koronavírus-fertőzöttet kezelnek, közülük ketten szorulnak intenzív terápiás ellátásra, elsősorban a súlyos társbetegségeik miatt. Az elmúlt időszakban kiskorú fertőzöttet nem kezeltek – mondta el Rosu Mátyás orvosigazgató.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 25., csütörtök

Négy helyszínen, színes programokkal kezdődnek a városnapok Marosvásárhelyen

Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.

Négy helyszínen, színes programokkal kezdődnek a városnapok Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

Zetelakán volt a legtöbb medveriasztás az év első felében

Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.

Zetelakán volt a legtöbb medveriasztás az év első felében
2026. június 25., csütörtök

Mikor lesz vége az utcafelújításoknak Székelyudvarhelyen?

Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.

Mikor lesz vége az utcafelújításoknak Székelyudvarhelyen?
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Felkötötték, meglőtték, bezsákolták és vízbe dobták – kutyasorsok Székelyföldön

Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.

Felkötötték, meglőtték, bezsákolták és vízbe dobták – kutyasorsok Székelyföldön
2026. június 24., szerda

Év végéig érvényben marad az alapélelmiszerek árréskorlátozása

Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.

Év végéig érvényben marad az alapélelmiszerek árréskorlátozása
2026. június 24., szerda

Nem medve, de vadállat miatt küldtek riasztást

Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.

Nem medve, de vadállat miatt küldtek riasztást
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Tanulók ezrei nem mentek el a matematikavizsgára

A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.

Tanulók ezrei nem mentek el a matematikavizsgára
2026. június 24., szerda

Alkotmányosnak nyilvánították, megduplázhatják a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát Romániában

Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Alkotmányosnak nyilvánították, megduplázhatják a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát Romániában
2026. június 24., szerda

Az is megtörténhet, hogy nem lesz miniszterelnök-helyettes a Grindeanu-kormányban

A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.

Az is megtörténhet, hogy nem lesz miniszterelnök-helyettes a Grindeanu-kormányban
Hirdetés